Arap Kızı Kremi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Güzellik konusu tüm zamanlarda kadınlar tarafından detaylı bir şekilde araştırılan ve bu araştırmalar sonucunda ulaşılan bilgileri kadınların bizzat kendi hayatlarında uyguladıkları bir kavram haline gelmiştir. Oldukça göreceli bir konu olan güzellik mevzusu sadece kadınları değil dünya üzerindeki tüm nesneleri ilgilendiren ve içeriğinde büyük bir okyanus barındıran derin bir olaydır. Durum böyle olunca da bu konu üzerine oldukça farklı özellikte alternatifler üretilmektedir.

Örneğin kadınların cilt güzelliği için kullandıkları kremler Dünya üzerinde ilk hekim olarak adlandırılan hipokrat zamanından beri süregelmiştir. İşte size bu kremlerden adeta mucizevi bir etki yaratan Arap kızı kremi ne detaylı bir şekilde anlatacağız.

[pt_view id=”0d11be8ben”]

Öncelikli olarak Arap kızı kreminin içeriğinde neler var onlardan bahsedeceğiz. Daha sonra cilde yararlarından, kullanım şeklinden, kremin cilt üzerinde oluşturabileceği yan etkilerden ve ürünü kullanan insanların krem hakkındaki yorumlarından konuşacağız.

Arap Kızı Kremi Beyazlatma
Arap Kızı Kremi Beyazlatma

Arap Kızı Kreminin İçeriğinde Neler Var?

Bu konu hakkında detaylı bir bilgi bulunmamasına rağmen sizlere kremin içerisinde yoğun bir şekilde A ve E vitamini, ayrıca gliserol bulunduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Aslına bakacak olursak A ve E vitamininin kimyasal yapısı zaten cilt üzerinde olumlu bir etki oluşturur. Yani besinlerle yüksek miktarda A ve E vitamini aldığımız zaman cilde iyi geldiğini hepimiz biliyoruz.

Günümüzde adölesanlarda ve 18 yaşını aşmış genç erişkin bireylerde dermatoloji kliniklerinde sivilce problemlerine karşılık verilen roaccutane adlı ilacın da içeriğindeki yüksek A vitamini neticesinde karaciğeri temizleyerek ciltteki akne ve sivilce problemini yok ettiği biliniyor. İşte bu formülden yola çıkarak üretilen Arap Kızı Kremi içeriğindeki kimyasal maddelerle güven içerisinde kullanılabilir olduğunu sizlere net bir şekilde söylüyoruz.

Arap Kızı Kreminin Cilde Yararları

Arap Kızı kremini düzenli olarak kullandığınız takdirde cildinizdeki birçok probleme iyi gelecektir. Eğer çok açık tenli iseniz Arap kızı kremini günde 2 defa kullanmanızda fayda vardır.  Kumral veya esmer bir tene sahipseniz günde bir doz da kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi cilde olan faydaları saymakla bitmeyen Arap kızı kreminin kullanım oranı da gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle kadınlar cilt renklerini açtığını, beyazlaştırdığını ve cilt üzerinde oluşan renk uyumsuzluğunu tamamen giderdiğini söylemektedirler.

Genital bölgelerde ve koltuk altında oluşan kararmaya ve doğum lekesi güneş lekesi gibi problemlere kesin çözüm ürettiği kanıtlanmış bir gerçektir. Bünye olarak sıcak havalara, güneşli günlere alerjiniz varsa veya ilkbahar polen alerjiniz bulunuyorsa dışarı çıktığınızda cildinizde hafif bir kızarıklık oluşabilir. İşte bu kızarıklığı engellemek amacıyla da Arap Kızı kremini güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanılan bu krem ciltteki gözenekleri daraltır ve içerisindeki oluşan sebumu temizleyerek gözeneklerin daha sağlıklı bir şekilde cildinizde bulunmasına yol açar. Bu sayede akne ve sivilce probleminizi de tamamen ortadan kaldırır. Taze ve genç bir görünüm kazandırır.

Arap Kızı Kremi Kullanım Şekli

Kremi kutusundan çıkararak kapağını açtığınız takdirde normal bir el kremi veya losyon sürüyormuş gibi elinize ufak miktarda alın. Daha sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce cildinizin temiz olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında herhangi bir yıkama işlemi yapmanıza gerek yoktur. Arap Kızı kremi ürününü kullanmak için gün içerisinde belirli zaman dilimleri bulunmamaktadır. Sadece şunu söyleyebiliriz ki; eğer açık bir tene sahipseniz günde 2 kere, normal veya esmer bir tene sahipseniz günde 1 kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Arap Kızı Kremi Pembe
Arap Kızı Kremi Pembe

Arap Kızı Kreminin Yan Etkileri

Arap kızı kreminin piyasaya çıktığı günden şimdiye kadar geçen zaman diliminde kullanıcılar tarafından herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Uluslararası ilaç araştırma şirketleri de Arap kızı kreminin herhangi bir yan etkisinden bahsetmemiştir. Durum böyle olunca gönül rahatlığı ile bu kremi cildinizde kullanmanız için tavsiye edebiliriz. Tüm dünyada çeşitli ırktan kadınlar tarafından tercih edilen Arap Kızı kremi sadece Arap kadınlarının değil artık herkesin güzellik konusunda uyguladığı bir yöntem haline gelmiştir. Yani gönül rahatlığıyla bu kremi günlük bakım ürünlerinize ekleyebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

Arap Kızı kremi temelde bir çeşitliliğe ayrılmamaktadır. Sadece yukarıda kullanım talimatı ile ilgili verdiğimiz bilgilere dayanarak Arap kızı kreminin 2 çeşidinin var olduğunu söyleyebiliriz. Mavi kutu ve pembe kutu olarak ikiye ayrılan Arap kızı kreminin mavi kutusunda olan ürününü, esmer tenliler ve normal cilde sahip olanlar kullanabilir. Pembe kutuda olanın ise daha açık tenli ve yağlı ciltler için kullanımı uygun olduğu bildirilmiştir.

İşte sizlere mucizevi Arap Kızı kremi konusunda detaylı bilgiler verdik. Bu bilgilerden sonra ürünü kullanma aşamasında ve kullanımı tamamen bitirdikten sonra farkı çok net bir şekilde hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Gül Suyu İle Yüz Temizliği Nasıl Yapılır? Cilde Faydası Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı