En İyi Christopher Nolan Filmleri

En İyi Christopher Nolan Filmleri

Christopher Nolan 22 yılda tam 11 film çekti. Süper kahraman türünü yeniden canlandıran yönetmen elbette her zaman büyük bir Hollywood oyuncusu değildi ilk iki filmi eleştirmenlerce beğenilen bağımsız gerilim filmleriydi.
Nolan şu anda en çok multipleks kalabalık için geniş, iddialı patlamış mısır gerilim filmleri yapmakla tanınıyor olsa da, filmografisinde bir geçiş çizgisi sürdürüyor: zaman, hafıza ve güç hakkında akıllı, zorlu hikayeler anlatıyor ve bu üçünün de bir kişinin ruhu. Bunlar, filmin ölçeği ne kadar büyük olursa olsun, incelemeyi sevdiği temalardır. Tenet’in (denizaşırı) yayınlanmasını kutlamak için, en iyi Christopher Nolan filmleri burada.

11. Kara Şövalye Yükseliyor

En iyi Christopher Nolan filmleri sıralamasında ilk filmimiz Kara Şövalye Yükseliyor. Kara Şövalye üçlemesinin son filmi (ve en zayıf halkası).Nolan son bir savaş için neredeyse parçalanmış Batman’ini ortaya çıkarıyor – bu sefer Gotham’ı kırarak yok etmeye çalışan heybetli Bane ile kafa kafaya gidiyor. kaosa sürükleniyor.

10. Takip

En iyi Christopher Nolan filmleri Nolan’ın ilk filmi (kelimenin tam anlamıyla) Londra’da dolaşan, hayatlarını öğrenmek için yabancıların peşine düşen ama bir röntgenci olarak mesafesini koruyan bir adamı konu alıyor. Ancak küçük suçları çok daha karanlık bir sırrı gizleyen bir seri hırsıza çok yaklaşınca kendi kurallarını çiğner.

9. Tenet

tenet filmi by nolan

En iyi Christopher Nolan filmleri Nolan’ın merakla beklenen on birinci filmi, ticari markası haline gelen hırslı entelektüel gişe rekorları kıran filmdir . Tenet , yaklaşan bir kıyameti durdurmakla görevlendirilmiş bir CIA ajanı olarak John David Washington’u canlandırıyor, çünkü bir süper kötü adam silahların entropisini “tersine çevirmenin” bir yolunu keşfetmiş, yani zamanda geriye yolculuk edip düşünülemez kaos yaratabilecekleri anlamına geliyor. İnce yazılmış karakterleri tarafından engellenen, akıllara durgunluk veren, akıllıca yazılmış bir film bulmacası.

8. Yıldızlararası

En iyi Christopher Nolan filmleri içerisinde en sağlamlardan birisi bu film. Bir astronot ekibinin (Matthew McConaughey ve Anne Hathaway dahil) bir solucan deliğinden insanlığı bir dünyadan kurtarabilecek yaşanabilir bir gezegen bulmak için seyahat ettiği distopik bir gelecekte geçen bu bilimkurgu destanında uzay ve zamanın felsefi kavramlarını inceliyor. ölen Dünya.

7. Uykusuz

En iyi Christopher Nolan filmleri listesinin olmazsa olmazı Uykusuz filmi olurdu. Bir kahramanın çevresinin huzursuz edici koşulları sayesinde deliliğe dönüşmesiyle ilgili bir başka film, bu kez Al Pacino’nun, güneşin asla tam olarak batmadığı küçük bir Alaska kasabasında bir seri katili (Robin Williams) avlayan bir polis olarak oynadığı bir film.

6. Dunkirk

En iyi Christopher Nolan filmleri içerisinde savaşa hitap eden mükemmel bir film. İkinci Dünya Savaşı’nın ortasında bir Fransız sahil kasabasından İngiliz askerlerinin tahliyesinin hikayesini anlatmak için bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren Dunkirk , Nolan’ın gerginlik söz konusu olduğunda bir usta olduğunu kanıtlıyor. Bir savaş destanının gergin versiyonu iki saatten kısa bir sürede geliyor ve auteur hayatta kalma için heyecan verici mücadeleye sıkı sıkıya odaklanıyor.

5. Prestij

En iyi Christopher Nolan filmleri, Hugh Jackman ve Christian Bale, David Bowie’nin mucit Nikola Tesla’nın da rol aldığı bu yemyeşil gerilim filminde, zanaatlarına ve birbirlerini bir üst seviyeye çıkarmaya takıntılı iki kan davalı sahne sihirbazını canlandırıyor.

4. Başlangıç

Akıllara durgunluk veren bir film deneyimi olan Inception , En iyi Christopher Nolan filmleri arasında çok ses getirdi. Nolan’ın daha serebral olay örgüsüne dayalı çalışmalarına geri döndüğünü ve aynı zamanda göz kamaştırıcı film yapım teknikleri söz konusu olduğunda oyununu geliştirdiğini görüyor. Aynı zamanda, tamamen oluşturulmuş ve anlatıyla bütünleşmiş hisseden geniş bir karakter kadrosuna sahip, daha güçlü topluluklarından biridir.

3. Batman Başlıyor

Kara Şövalye Üçlemesinin ilki olan Nolan, Batman film serisini yeniden başlatmakla kalmadı, aynı zamanda süper kahraman türünü sonsuza kadar tek başına değiştirdi ve Gotham’ın karanlık savunucusuna cesur bir gerçekçilik getirdi (biliyorsunuz, hala sadece koşan bir adam. tayt ve pelerin içinde).En iyi Christopher Nolan filmleri’nin en sevilen serisi.

2. Kara Şövalye

En iyi Christopher Nolan filmleri Şüphesiz şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman filmi (ve en iyi çizgi roman uyarlaması) olan Nolan’ın süper şarjlı filmi, daha çok bir suç destanı gibi hissediyor – geç Heath Ledger’ın manyak Joker rolündeki tour-de-force (ve Oscar ödüllü) performansıyla güçlendirildi.

1. Memento

Nolan’ın çığır açan filmi baş döndürücü bir anlatı becerisidir – ana karakteri (Guy Pearce) yeni anılar oluşturamamasına rağmen karısının katilini bulmaya çalışırken ters olarak anlatılan bir noir. Nolan ve kardeşi ( Westworld ortak yaratıcısı Jonathan Nolan), senaryosuyla Oscar adaylığı kazandı. En iyi Christopher Nolan filmleri listemiz burada bitiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Netflixteki En İyi 16 Romantik Film başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı