2020’nin En Trend Saçları

Saç trendleri 2020

Pastel, sarı, bakır – bunlar ilkbahar/yaz sezonun trend saç renkleri olacaktır. Kuaförde mi boyatayım yoksa evde kendim mi boyasam acaba? Gibi soruların cevaplarına bir bakalım.

 

Evde kullanabileceğimiz boyalarda değişiklikler var mı?

”Bu yıl Home-Coloration dediğimiz evde kullanılan boyalarda, ipek esansları, besleyici yağlar ve daha zengin içerik mevcuttur.” diyor Dr. Astrid Kleen. ” Hassas bir saç derisine ve çok yıpranmış saçlar için etkili bir yenlik.” diye vurguluyor.

 

Boyamadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Hangi renk tonunun size uygun olduğunu öğrenmek için ilk olarak doğal saç renginizi bilmelisiniz. Onuda en iyi saçlarınızın arka kısmında iç taraftaki tutamlarda bulabilirsiniz çünkü oraya hiç güneş ışını değmemiştir ve açılmamıştır. Bu sezon yeni çıkan bakır mix tonlarıda en çok açık tenlilere yakışıyor.

 

Saç trendleri 2020 gelen yenilikler nelerdir?

Doğal Undone tarzı yine söz konusu olacak. Saçlar sanki hiç özen gösterilmeden parmak uçlarıyla biraz kıvrılmış ve düzeltilmiş gibi görünüyor – ama aslında Undone tarzının arkasında çok fazla iş ve beceri var. Saç kesimlerinde yine kat kullanılacak, kısa saçlarda ve uzun saçlarda da. Bu ilkbahar/yaz sezonunda saç renklerini daha açık tonlarda kullanıyoruz. Renkler ise yine çok yönlü ve daha pudralı tonlar kullanılacak. Yaz için bütün sarı ve bakır tonlarını göz önünde bulmakta fayda var.

pudralı saç tonları
pudralı saç tonları

Evde kullanmak için bir uzman tavsiyesi var mı ?

”Ben çok nadir iki rengi artarda kullanıyorum, onun yerine mevsime ve ten rengime uyumlu hale getiriyorum. Islak saçıma sık aralıklarla cila uyguluyorum ve saç rengime uygun şampuan kullanıyorum mesela sarı saçlara Blond-shampoo veya daha küllü hale getirebilirsiniz”, diye tavsiyede bulunuyor Janina Ehrenberg.

 

Saçlarında bazen bir araya ihtiyacı oluyor mu ?

Altı ile dört hafta ara vererek saç boyamakta bir sorun yok. Yeniden boyadığınızda saç diplerine uyguladığınız boya en en az 40 dakika beklemek zorunda yoksa saç uzunluklarınız ile dipleriniz arasında büyük renk farklılıkları olur. Ama arada yapmanız gereken bakım maskelerini ve günlük saç bakımı kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Özelliklede boyalı saçlar için olan ürünleri kullanmanızda fayda var.

 

Neden saçlarımda hep bir kızıllık oluyor ?

Feomelanin pigmenti kızıl ve sarı saçlarda bulunuyor ve saç açma işlemlerine karşı dirençlidir. Bunu önlemek için kızıllık azaltıcı içeren ürünler kullanın. Bu ürünler daha nötralize edicidir ama saç renginizin istediğiniz gibi olabilmesi için uygulama ve bekletme süresine uymanız gerekiyor.

 

Gri saçlardan nasıl kurtulabilirim?

Normalde otuzlu yaşların ortasında başlayan saç grileşmesi bazı kadınlarda daha öncede başlayabiliyor. Gri saçları sadece kalıcı bir boya ile geçici bir süreliğine kapatabilirsiniz çünkü gri saçların artık doğal renk pigmentleri zamanla kaybolmuştur. Yoğun tonerler genelde gri saçları yeterince kapatmaz. Sarışınlarda röfle ile saçlarının griliklerini bir nebze saklayabilirler.

 

Evde saç boyama tekniklerini kullanabilir miyim?

Gölge ile veya renk koruyan şampuan ve saç kremlerinin uygulamaları genelde evde daha iyi oluyor. Folyosuz sadece fırça ile kullanılan yeni boyama teknikleri zaten daha zordur. Boyamayı kendisi denemek isteyen yoğun kıvamlı bir boya ile boyamalı çünkü o boyalar daha kalıcı oluyor ve daha iyi tutuyor. Boyama işleminden sonra yine de saçları taramak gerekiyor çünkü fırça ile boyarken yanlışlıkla bazı yerler daha yoğun boyanmış olabiliyor. Bu tarz istekler ile bir uzmana gitmek yine de daha mantıklı.

Bir önceki yazımız olan Saç Bakımı için Doğal Yöntemler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı