Etkisini Göreceğiniz En İyi Sivilce Kremleri Listesi

Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen büyük bir cilt probleminden bahsetmek istiyoruz.  Evet, sivilce ve akne, insanoğlunun varoluşundan beri süregelen ve tedavisini tam olarak net bir şekilde bilemediğimiz bir sorundur. Bu sorunu aşabilmek için size en iyi sivilce kremleri

Kimyasal tedaviyi yani ilaçla veya tabletlerle olan tedaviyi ancak bitkisel yöntemler işe yaramadığında son aşama olarak görmektedirler. Genellikle sivilce kremlerini kullanan popülasyonun büyük çoğunluğunun cinsiyetini kadınlar oluşturmaktadır. Sivilce kremi kullanma konusunda oldukça titiz davranan kadınlar neyin ne olduğunu detaylı bir şekilde araştırırlar. İşte biz de sizlere bu yazımızda en iyi sivilce kremleri markalarını derledik ve bu kremler hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri sizlere sunuyoruz.

[pt_view id=”0d11be8ben”]

En İyi Sivilce Kremleri

Sivex Losyon
Sivex Losyon

Sivex Losyon

Birçok kişinin akne ve sivilce ile başa çıkmak adına tercih ettikleri sivex losyon, hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Akışkanlığı bir losyon gibi olmayıp daha koyu kıvamdadır. Sivilce ve akne üzerine bakterisi etki yaparak oradaki mikroorganizmalara kalıcı bir şekilde öldürür. Geriye size canlanmış, arınmış ve gözenekleri tamamen temizlenmiş bir cilt kalır. Ancak şunu tekrar belirtelim ki sivex losyon ilacını kesinlikle hekiminiz yazmadan kullanmayın.

Ürünün hafif  rahatsız edici bir kokusu vardır fakat sürdükten sonra bu koku etkisini yitirmektedir. Cildinize uygulama yaparken masaj yaparak ve oval hareketlerle sürmeniz her zaman daha iyi olacaktır. Düzenli ve dikkatli bir şekilde kullandığınız takdirde sivex losyon ilacından yararlanacağınıza eminiz.

Clindoxyl Jel
Clindoxyl Jel

 

Clindoxyl Jel

Clindoxyl jel, akne ve sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar gibi bu hastalığa sebep olan bakteriler üzerinde bakterisid etki yaparak oradaki mikroorganizmaları tamamen öldürür. İçeriğinde klindamisin ve benzoil peroksit kimyasal maddelerini bulunduran clindoxyl jel, doktor tarafından reçete edilen ve topikal olarak uygulanan bir kremdir. Genellikle yanında kombine edilmek üzere başka kremler de tercih edilir. Clindoxyl jeli günde 1 kere en az 2 ay boyunca kullanmanız gerekmektedir. Ancak bu süre zarfında cildinizde gözle görülür bir şekilde iyileşme fark edersiniz. Şunu bilmenizde fayda var; clindoxyl jel dudaklarda ve ciltte genel bir kuruluk yapmaktadır. Clindoxyl jel ile birlikte cildi yağlandırmadan nemlendiren topikal bir krem kullanmanız yararınıza olacaktır.

İmex Krem
İmex Krem

İmex Krem

Halk arasında “doktorumun yazdığı fondöten” olarak bilinen imex krem, rengi ve kimyasal yapısı itibarıyla cilde sürüldüğünde gerçekten fondöten etkisi yaratmaktadır. Ciltteki siyah noktaları sivilce kızarıklıklarıní ve çeşitli problemleri kapattığı için adölesan döneminde olan genç kızlar bu kremi memnuniyetle kullanmaktadır. İçeriğinde tetrasiklin hidroklorid bulunan imex krem, cilde temas ettiğinde cilt yüzeyindeki sebumu azaltarak antibiyotik özelliği gösteren bir ilaçtır. Doktorun tavsiyesi ve reçetesi olmadan kullanılmaması gereken ilaçlar arasındadır.

Benzamycin Jel
Benzamycin Jel

Benzamycin Jel

Yapısında yer alan benzoil peroksit ve eritromisin hammaddeleri ile birlikte, yanında bir tabletle kombine edildiğinden ciltteki akne ve sivilce problemlerine karşı harika bir çözüm sunan benzamycin jel, günümüzde birçok hasta tarafından tercih edilmektedir. Doktorun reçete ile yazdığı bu jel geceleri kullanılmaktadır. Geceleri cildinize sürdüğünüz takdirde sabah uyandığınızda yastığın renginin açıldığını fark edersiniz. İşte bu renk değişikliği, kremin güçlü bir etki yarattığının en güçlü kanıtlarından biridir. Güçlü bir antibiyotik olan benzamycin jel, gerçekten cilt üzerindeki sebumu azaltarak cilt altındaki yağları temizler ve cildin daha canlı görünmesine yol açar.

Acnelyse Merhem
Acnelyse Merhem

Acnelyse Merhem

A vitamini türevi olan retinoik asit içeren acnelyse merhem sivilce ve akne tedavisindeki başarısı ile adından sıkça söz ettirmektedir. Doktorların akne vulgaris tanısı ile yaklaştıkları hastalarına kullandıkları bu merhem tedavisi yaklaşık 3 ay sürmektedir. Yoğun A vitamini deposu ile ciltte yer alan kıl kökü iltihabı ve enfeksiyoz bakterileri yok ederek antibiyotik özelliğini gerçekçi bir şekilde göstermektedir.

Fucidin Krem

Akne vulgaris tedavisinde topikal antibiyotik olarak kullanılan bir diğer krem çeşidimiz fucidin kremdir. İçeriğindeki yüksek sodyum fusidat ile antibiyotik etkisini gösterir. İrinli sivilceler de oldukça faydalı olan fucidin krem özellikle kıl kökü iltihabı da çok etkili olmaktadır. Kullanıcılarını hayrete düşürecek derecede iyileşme yaşatan bu mucizevi krem ancak hekim tavsiyesi ve reçetesi olduğu takdirde kullanılabilir.

Azelderm Krem
Azelderm Krem

Azelderm

Bir diğer akne vulgaris tedavisinde kullanılan krem imiz ise azeldermdir. Bu krem genellikle bir diğer akne ilacı ile birlikte kombine edilerek kullanılır. Sivilce veya akne üzerine direkt sürülür. Etkisini anında gösteren krem topikal olarak kaşıntı ve kızarıklığa yol açabilir. İçeriğindeki yüksek retinoik asit ve A vitamini ile ciltte kuruluğa sebep olabilir. ciltte yağlanma yapmayan nemlendirici bir krem ile bu kuruluk rahat bir şekilde tolere edilebilir.

Eritretin

eritretin krem
eritretin sivilce kremi

Akne vulgaris tedavisinde yukarıdaki saydığımız aşamaların en sonuncusundan bir önceki tedavi olarak kullanılan eritretin jel bu hastalıkta cildi soyarak ve tamamen ölü hücreleri temizleyerek etki göstermektedir. Kan dolaşımını ciddi bir şekilde etkilediği için bu kremi kullanırken, güneş ışığına ve hava durumlarına oldukça dikkat etmemiz gerekmektedir. Yaklaşık 3 ay boyunca kullanmanız gereken eritretin jel doktor tavsiyesi ve reçetesi olmadan asla kullanılmaması gereken kimyasal bir ilaçtır.

Aknetrent

Akne vulgaris tedavisinde her yolu denediniz fakat yine de bir çözüm üretemediği iseniz doktorunuz en son aşama olarak aknetrent tedavisine geçmek isteyebilir. Bu ilaç tabletler şeklinde satılmaktadır ve kullanımı en az 6 ay kadar bir süreyi kapsamaktadır.

aknetrent krem
aknetrent sivilce kremi

Kullanım aşamasında ise hastalar birçok problem ile karşılaşabilirler. Örneğin dudağınız aşırı derecede çatlayabilir. Yanınızda sürekli dudak koruyucu pomatlarla gezmek zorunda kalabilirsiniz. ayrıca kan dolaşımını direkt bir şekilde etkilediği için ciltte aşırı bir hassasiyet yaratır. Güneş ışığına çıkarken yaz mevsimi ya da kış mevsimi fark etmeden kesinlikle güneş koruyucu krem kullanmanız tavsiye edilir. Genel vücut metabolizması üzerine ciddi yan etkisi bulunan aknetrent  tablet, kesinlikle uzman tavsiyesi ve reçetesi olmadan asla kullanılmamalıdır.

Sivilce kremleri olarak sizlere sunduğumuz bu yazımız da verdiğimiz marka ve içerikler kişilerin bünyesine, alerji ve benzeri durumlarına göre etkileri farklı olmaktadır. Bu yüzden sağlık konularında doktorunuza danışmadan kesinlikle, her hangi bir ilaç veya kremi kullanmayınız. Sonuçları oldukça kötü olabilir hem cildinize hem de sağlığınıza ciddi sıkıntılar verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Arap Kızı Kremi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı