Kadın Portalı https://www.kadinguncesi.com Kadın Güncesi Mon, 01 Mar 2021 15:01:59 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6.2 Netflixteki En İyi 16 Romantik Film https://www.kadinguncesi.com/netflixteki-en-iyi-16-romantik-film https://www.kadinguncesi.com/netflixteki-en-iyi-16-romantik-film#respond Mon, 01 Mar 2021 14:33:16 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=1003 Netflixteki En İyi Romantik Filmler Aşk hikayesini kim sevmez ? Hikaye ister bir düğünde, ister kalp kırıklığında bitsede, hiçbir şey kalbinizi koltuğunuzun rahatlığından sinematik bir romantizmin büyük duygularına kapılmak gibi çarpmayacaktır. Netflix de, tarihi aşklardan romantik komedilere ve aradaki her şeye kadar bunlardan bir sürü var. Kağıt mendilinize hıçkırarak ağlamak veya sadece iki kişiyi koridordan …

The post Netflixteki En İyi 16 Romantik Film appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Netflixteki En İyi Romantik Filmler

Aşk hikayesini kim sevmez ? Hikaye ister bir düğünde, ister kalp kırıklığında bitsede, hiçbir şey kalbinizi koltuğunuzun rahatlığından sinematik bir romantizmin büyük duygularına kapılmak gibi çarpmayacaktır. Netflix de, tarihi aşklardan romantik komedilere ve aradaki her şeye kadar bunlardan bir sürü var. Kağıt mendilinize hıçkırarak ağlamak veya sadece iki kişiyi koridordan aşağı çekmek için gereken tüm hırsızlıklar hakkında kıkırdamak istiyorsanız, o zaman sizin için bir listemiz var.

Netflix’in en iyi romantizmleri listemiz Rom Com kraliçesine bazı şakalar olmadan tamamlanmış sayılmaz: Julia Roberts, ancak aynı zamanda her çeşit romantizmi de bekleyebilirsiniz. Seksi soygunlardan sıkı dramlara, genç aşkın ilk yüzünde geçen gençlik aşklarına kadar geniş bir yelpazeden bahsediyoruz. Eğer bir araya gelirseniz, bu filmlerin piyasaya çıkmış olduğuna minnettar olmanızı sağlayacak ve eğer aşkı arıyorsanız, size gerçek aşkın bolca olduğunu hatırlatacaklar. Biraz cips, kahve, çay veya istediğiniz atıştırmalık ve içeceklerinizi alın oturun ve ayaklarınızdan sürüklenip götürülmek için oynat düğmesine basın. İşte Netflix’teki en iyi romantik filmler listesi.

 

Someone Great (Harika Biri)

netflix romantik filmler someone great

Netflix’teki en iyi romantik filmler listemizde güzel oyuncu Gina Rodriguez’in başrol oynadığı Someone Great’te var. Gina Rodriguez, bu büyüleyici romantik komedide, uzun zamandır erkek arkadaşı Nate (Lakeith Stanfield) ile yıkıcı bir ayrılık yaşadıktan sonra Batı Kıyısı’nda yeni bir başlangıca hazırlayan bir müzik gazetecisi Jenny’yi canlandırıyor. Jenny’nin en iyi arkadaşlarıyla New York’ta geçirdiği son gecesi, mitolojileştirdiği aşk hikayesi hakkında bazı şaşırtıcı farkındalıklara yol açarak, kalp kırıklığı ve kendini sevme hakkında acı tatlı bir hikaye oluşturur.

 

Moonlight (Ayışığı)

Netflix’teki en iyi romantik filmler listesine Barry Jenkins’in yönettiği bu En İyi Film ödüllü filmde var tabiki. Zorlu Miami mahallesinde Siyahi, fakir ve tuhaf olarak büyüyen Chiron adında unutulmaz bir genç adamla tanışıyoruz. Chiron’un erkekliğe yaptığı çalkantılı yolculuk, yıllar sonra yetişkin hayatına kapsamlı bir aşk ve özlem hikayesiyle geri dönen bir sınıf arkadaşıyla yavaş yavaş yanan bir romantizmle destekleniyor.

 

Howards End

howarsd end netflix

Netflix’teki en iyi romantik filmler, James Ivory’nin EM Forster’ın benzersiz klasik romanının kapsamlı uyarlamasında Helena Bonham Carter, zengin bir ailenin çocuğu olan Paul Wilcox tarafından reddedilen canlı bir genç entelektüel olan Helen Schlegel rolünde. Helen’ın kızkardeşi Margaret (Emma Thompson), Paul’ün ölümü üzerine ailesini Margaret’e bırakan hasta annesine yakınlaşır, ancak Margaret, rahmetli arkadaşının dul eşine aşık olana kadar (Anthony Hopkins) kısa süre sonra kaybolur. Romantik, tutkulu ve olağanüstü performanslarla dolu Howards End , sınıf, ayrıcalık ve cinsiyetin görkemli bir araştırmasıdır.

 

50 İlk Öpücük (50 First Date)

50 first date romantik filmler

Ya rüyalarınızdaki kadın kibar, güzel ve komik olsaydı … ama uyandığı her sabah kim olduğunu unuttuysa. Eyvah. Drew Barrymore ve Adam Sandler, tam da bunu yaşayan bir çift hakkındaki bu romantik komedide başrolde. Ama bunun ciddi olduğunu düşünmeyin. Ne de olsa bu 2000’lerin Sandler’ı Netflix’teki en iyi romantik filmler listesinde yer alıyor.

 

About Time (Zaman Hakkında)

about time romantik film netflix

Netflix’teki en iyi romantik filmler listesinde yer alan bu zamanla ilgili bir film, ama aynı zamanda aşkla da ilgili . Tamam, filmin kendi kendine anlatmasına izin vereceğiz. Domhall Gleeson ve Rachel McAdams, ailesindeki erkeklerin zamanda yolculuk yapabileceğini keşfeden bir adam hakkındaki bu zaman yolculuğu aşkında başrolde. Sevdiği bir kadınla ilişkisini sağlamlaştırmak için geri dönmeye çalışır, ancak çok geçmeden anlar ki … aşk oynanacak bir şey değildir.

 

Always Be My Maybe

always be my maybe romantik filmler netflix

Herkesin arada bir aklınızdan geçen bir memleket kaçamağı vardır, ancak Always Be My Maybe’daki sorun, kaçışın liseden 15 yıl sonra yeniden canlandırılmasıdır. Ali Wong ve Randall Park, şu anda görünüşte farklı dünyalardan gelen iki kişinin on yıldan uzun süredir alçakta yanan bir alevi gerçekten yeniden ateşleyip ateşleyemeyeceğini araştıran büyüleyici filmde rol alıyor. Netflix’teki en iyi romantik filmler listesinde olmasa olmazdı.

 

The Lovebirds (Aşk Kuşları)

lovebirds romantik filmler netflix

Issa Rae ve Kumail Nanjiani, tesadüfi suç filmi The Love Birds’de mükemmel bir ikili . Gece için kasabadaki bir çift, son derece tehlikeli değilse de tehlikeli bir pozisyona girdikten sonra, hayatta kalmak ve işlemedikleri bir cinayet için isimlerini temizlemek için birlikte çalışmalıdırlar. Aşk Kuşları Netflix’teki en iyi romantik filmler listemizde rahatlıkla yer buldu.

Loving 

loving romantik filmler netflix

Netflix’teki en iyi romantik filmler listesinde Joel Edgerton ve Ruth Negga oyunculuğuda yer alıyor, Amerika’nın eskimiş nosyonunu kimin kiminle evlenmesine izin verileceğini hesaba katan gerçek bir ikili olan Loving çifti canlandırıyor. 1958’de sürdürdükleri ırklararası evlilik sayesinde ırklararası çiftlerin gelmesinin yolunu açmış oldu.

 

The Prom (Balo)

the prom romantik filmler netflix


Netflix’teki en iyi romantik filmler
listesinin en güzel müzikal, romantik filmi. Başlangıçta bir Broadway müzikali olan The Prom , kız arkadaşıyla baloya katılmasına izin verilmeyen lezbiyen bir kızın hikayesini anlatıyor çünkü hala bir şekilde bunun tartışıldığı bir dönemdeyiz. Bu hikaye, kasaba halkının inandığı her şeyi alt üst etmek için küçük kasabasına giden Broadway yıldızlarının dikkatini çeker, ancak süreçte kendi bakış açılarını değiştirirler.

 

A Secret Love (Gizli Aşk)

a secret love romantik filmler netflix


Neden karışıma bir belgesel eklemiyorsunuz? Gizli Aşk , on yıllardır gizli tuttukları bir aşk yaşamış iki kadın hakkında kıymetli bir film. Yıllar sonra, hayatlarındaki herkesin karşısına çıktılar, ancak hayatınızın sonraki bölümlerinde ortaya çıkması için kendi şartları var.
Netflix’teki en iyi romantik filmler arasında yer buldu.

 

Scott Pilgrim vs World

Scott Pilgrim vs World


Netflix’teki en iyi romantik filmler
arasında yer alan bu saygısız ve enerjik filmde Michael Cera, yeni kız arkadaşı Ramona Flowers’la tanıştığı zaman romantik ikramiyeyi kazanan, ancak yedi kötü eski sevgilisini, video oyunlarından ilham alan bir tarzda yenmesi gereken tembel bir müzisyen olarak rol alıyor.

 

Sex And City 2

sex and the city romantik filmler

Netflix’teki en iyi romantik filmler için İlk Sex and the City filminin devamı yeterli dedik. Carrie (Sarah Jessica Parker), Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) ve Miranda’nın (Cynthia Nixon) Abu Dabi’ye tatile giderken hikayesini anlatıyor. Carrie, eski sevgilisi Aidan’la karşılaştığında havada aşk var ve kıvılcımın gitmediğini fark ederler.

 

She’s Gotta Have It

She’s Gotta Have It romantik filmler

Spike Lee’nin ilk uzun metrajlı filmi, Brooklyn’de üç potansiyel erkek arkadaşın hokkabazlık yaptığı genç bir kadın rolünde Tracy Camilla Johns’un oynadığı bağımsız bir siyah-beyaz romantik komedi. Netflix’teki en iyi romantik filmler listesi Spike Lee’siz olmazdı.

 

The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James romantik filmler


2 Dope Queens’ten Jessica Williams, bir ayrılığın ardından yakın zamanda bekar bir yaşlı adamla (Chris Dowd tarafından oynanan) çıkarak geri dönen mücadeleci bir New York oyun yazarı olarak başrolünü kanıtlıyor.
Netflix’teki en iyi romantik filmler listemizin sonlarından giriş yaptı.

 

Delidolu (kissing booth)

kissing booth netflix romantik filmler

Netflix’teki en iyi romantik filmler arasında Elle Evans (Joey King) okuldaki en popüler kız olmayabilir, ancak okul karnavalında öpüşme kabinini yönetmeye gönüllü olduğunda sosyal statüsü kesinlikle yükseliyor, sadece kendisi ve sevgilisiyle dudaklarını kilitlemek için bir plan. En iyi arkadaşın erkek kardeşi. 

Sevdiğim Tüm Erkeklere

sevdiğim tüm erkeklere romantik filmler

Lara Jean Covey, eski aşıklarına sadece gözleri için aşk mektupları yazan tipik aşk tanrısı genç kızın. Ancak mektuplar sevgisinin eski nesnelerine postalandığında, çocuklar eski duyguları konusunda onunla yüzleşirken hayatı kaosa sürüklenir. Netflix’teki en iyi romantik filmler listemiz sizi fazlasıyla tatmin edek, eminiz

The post Netflixteki En İyi 16 Romantik Film appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/netflixteki-en-iyi-16-romantik-film/feed 0
Rüyada Yaban Domuzu Görmek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-yaban-domuzu-gormek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-yaban-domuzu-gormek#respond Mon, 01 Mar 2021 10:26:04 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=1000 Rüyada yaban domuzu görmek, sadece düşmanlığa yorumlanır.Size düşmanlık yapan biri var anlamına gelmektedir. Rüyanızda bir yaban domuzunun üzerinize saldırdığını görmek, sizi mahvetmek isteyen düşmanlarınızın olduğuna işarettir.

The post Rüyada Yaban Domuzu Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Rüyada yaban domuzu görmek, sadece düşmanlığa yorumlanır.Size düşmanlık yapan biri var anlamına gelmektedir.

Rüyanızda bir yaban domuzunun üzerinize saldırdığını görmek, sizi mahvetmek isteyen düşmanlarınızın olduğuna işarettir.

The post Rüyada Yaban Domuzu Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/ruyada-yaban-domuzu-gormek/feed 0
Rüyada Zambak Görmek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-zambak-gormek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-zambak-gormek#respond Thu, 25 Feb 2021 10:13:55 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=997 Rüyada zambak görmek Rüyada zambak görmek  işlerinizin hızla düzeleceğine işarettir. Rüyada zambak gören kimsenin işleri iyi olacak, bol para kazanacak demektir. Beyaz zambaklar görmek, huzur ve mutluluğa erişecek anlamındadır. Kişinin huzur ve mutluluğa kavuşacağına işarettir. Beyaz zambak aynı zamanda evlilik ve yuvada mutluluğu da işaret eder. Rüyada zambak çiçeği görüp koklamak yaptırdığınız veya yaptıracağınız sigorta dolayısı ile hayatınızın …

The post Rüyada Zambak Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Rüyada zambak görmek

Rüyada zambak görmek  işlerinizin hızla düzeleceğine işarettir. Rüyada zambak gören kimsenin işleri iyi olacak, bol para kazanacak demektir. Beyaz zambaklar görmek, huzur ve mutluluğa erişecek anlamındadır. Kişinin huzur ve mutluluğa kavuşacağına işarettir. Beyaz zambak aynı zamanda evlilik ve yuvada mutluluğu da işaret eder.

Rüyada zambak çiçeği görüp koklamak

yaptırdığınız veya yaptıracağınız sigorta dolayısı ile hayatınızın garanti altına gireceğine, işlerinizdeki durgunluğun kalkacağına ve karınızın artacağına, mutlu ve rahat bir mevsim geçireceğinize delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada zambak görmek; sevgi ve muhabbete, bekar için evlenmeye, hasta için şifa bulmaya işarettir.

Rüyada bir tarlada beyaz zambaklar gören insan

Tarlada beyaz zambaklar görmek hakettiği huzur ve mutluluğa kavuşur. Tek bir zambak alan bekar biri, evlenir. Zambağın solması; çürümesi, üzüntü ve kederle ilgilidir.

Rüyada genç bir kızın elinde zambak görmesi

çok yükselmesine ve zengin oluşmasına; bahçeden zambak topladığını görmek, dostlarınızdan çok güzel haberler alacağınıza işarettir.

Rüyada birisinin size zambak buketi verdiğini görmek

birisi tarafından beğenildiğinize ve sevildiğinize işarettir.

Rüya tabirleri kategorisi

The post Rüyada Zambak Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/ruyada-zambak-gormek/feed 0
Rüyada Zabıta Memuru Görmek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-zabita-memuru-gormek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-zabita-memuru-gormek#respond Thu, 25 Feb 2021 10:08:37 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=994 Rüyada zabıta memurunu görmek Rüyada zabıta devlet belediye memuru görmek herkesin kurtuluşa mutluluğa ermesine delalet eder. Çünkü belediye görevlisi ekseriya halkın işini ıslaha çalışır. Zabıta Memurunu Güzel Halde Görmek Bir kimsenin rüyada zabıta memurunun güzel bir halde olduğunu ve hoş koktuğunu görmesi, o memurun güzel hareket etmesine delalet eder. Zabıta Memurunu Pejmürde Halde Görmek Rüyada zabıta memurunun pejmürde bir …

The post Rüyada Zabıta Memuru Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Rüyada zabıta memurunu görmek

Rüyada zabıta devlet belediye memuru görmek herkesin kurtuluşa mutluluğa ermesine delalet eder. Çünkü belediye görevlisi ekseriya halkın işini ıslaha çalışır.

Zabıta Memurunu Güzel Halde Görmek

Bir kimsenin rüyada zabıta memurunun güzel bir halde olduğunu ve hoş koktuğunu görmesi, o memurun güzel hareket etmesine delalet eder.

Zabıta Memurunu Pejmürde Halde Görmek

Rüyada zabıta memurunun pejmürde bir şekilde olduğunu veya pis bir şekilde koktuğunu ya da gözlerinin kör olduğunu görmek, o memurun yapmaya başladığı işte kötü tedbirli ve yakışıksız hareket ettiğine delalet eder.

Zabıta Memuru Olduğunu Görmek

Rüyada belediyede zabıta memuru olduğunu gören kimseye bir bela ve afet erişir. Ve bunun ecir ve sevap ve mükâfatı da Allah (C.C.)’a aittir. Tevekkül ve itimadı sebebiyle onun her haline Allah (C.C.) kâfi gelir.

Zabıta Memurunun Adaletsiz Davranması 

Bazen bu rüya; aşçıya, et ve yağda nefret edilecek ve sıhhate zararlı olacak hallerin vaki olmasına kötü ve yasaklanmış şeyleri ifşa etmeye veya eksik ölçüp tartmaya delalet eder.

The post Rüyada Zabıta Memuru Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/ruyada-zabita-memuru-gormek/feed 0
Rüyada Tabanca Silah Görmek Ne Demek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-tabanca-silah-gormek-ne-demek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-tabanca-silah-gormek-ne-demek#respond Sat, 06 Feb 2021 10:32:03 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=986 Rüyada Tabanca Silah Görmek Rüyada tabanca silah görmek, güçlü ve saygı duyulan biri olmak demektir. Elinde tabanca olan kimse, yaşamında yüksek makamlara yükselir. Rüyada tabanca kullanmak, bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Eğer tabancayla ateş ettiğinizi gördüyseniz, birtakım kararlar almadan önce çok iyi düşünmeniz gerektiğinin işaretidir. Rüyada tabanca satın almak Tabanca satın almak rüyada,birilerinin sizin dedikodunuzu yapacağını …

The post Rüyada Tabanca Silah Görmek Ne Demek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Rüyada Tabanca Silah Görmek

Rüyada tabanca silah görmek, güçlü ve saygı duyulan biri olmak demektir. Elinde tabanca olan kimse, yaşamında yüksek makamlara yükselir. Rüyada tabanca kullanmak, bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Eğer tabancayla ateş ettiğinizi gördüyseniz, birtakım kararlar almadan önce çok iyi düşünmeniz gerektiğinin işaretidir.

Rüyada tabanca satın almak

Tabanca satın almak rüyada,birilerinin sizin dedikodunuzu yapacağını belirtir. Tabanca temizlemek, bir işe başlayacağınıza yorumlanır. Tabanca ile ateş etmek, hırslı birine işarettir. Tabanca ile vurulmak, karşı cinsten birine kuvvetli bir şekilde aşık olduğuna yorumlanır.

Rüyada elinde tabanca olduğunu fakat bununla ateş etmediğini gören

kötü sözlerle herkesi kıracak mevkide iken, bunu yapmaktan çekinir.

Rüyada tabanca ile birine nişan aldığını gören kişi

iftira atarak herkesi korkutur. Tabancasının bozulduğunu veya kırıldığı görmek, iftira ederek halkı korkutmak ister fakat bunu başaramaz.

Rüyada belinde veya yanında bir tabanca olduğunu görmek

Hiç ummadığı biri tarafından bir zarara uğratılacağına delalet eder.

Rüyada tabanca ile eti yenilen bir hayvanı öldürmek

ve o hayvanın etini pişirip yemek, bir işin üstesinden geleceğinize ve o işin sonucunda o işten gelecek hayrı göreceğinize delalettir. Tabanca ile vurduğu hayvanın etini yememek ise işin sonucunun sizden daha çok başkalarının hayrına dokunacağına işaret eder.

Rüyada tabanca ile eti yenmeyen bir hayvanı öldürmek

, yapmaya niyetlendiğiniz işin beklediğiniz sonuçları doğurmayacağının habercisidir. Etin yenmeyen bir hayvanı tabanca ile vurup yemek, harama karışacağına; yememek ise beklediğiniz sonucu doğurmasa da o işten zarar görmeyeceğinize delalet eder.

Rüyada tabancadan kurşun çıktığı halde o kurşunun kimseye gelmediğini görmek

, bir belayı ucuz atlatacağınıza işaret eder.

Rüyada tabanca ile sevdiği veya aileden birini vurmak

, aileden birinin kalbini kırmaya onu manevi olarak yaralamaya işaret eder.

Rüyada tabancaların olduğu bir cephanelik görmek

takım arkadaşlarınızla birlikte ciddi bir mücadeleye girişeceğinize; o tabancalardan alıp harekete geçmek, takım arkadaşlarınızla birlikte ne için savaşıyorsanız başarılı olacağınıza işaret eder.

Rüyada elindeki tabancayı bırakıp başka bir araç almak

eğer tabancadan daha güçlü bir silahsa, işinizde ilerlemenizi sağlayacak gelişmeler olacağına; eğer aldığınız araç tabancadan daha güçsüz bir silah ise işlerinizde ilerlemeye çalışırken imkanlarının sınırlı olacağına delalettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada tabanca görmek, düşmanla tabir edilir.

The post Rüyada Tabanca Silah Görmek Ne Demek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/ruyada-tabanca-silah-gormek-ne-demek/feed 0
Rüyada Araba Otomobil Görmek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-araba-otomobil-gormek https://www.kadinguncesi.com/ruyada-araba-otomobil-gormek#respond Wed, 03 Feb 2021 17:16:31 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=981 Rüyada Araba Otomobil Görmek Rüyada alelade bir araba otomobil görmek, rüya sahibi için geçim hususunda aldığı tedbire işarettir. Eğer rüyanızda arabaya bindiğinizi gördüyseniz, büyük bir makama erişmeye işaret eder. Rüyada arabadan inmek Bu durumun zıttı ile tabir olunur. Rüyada arabaya binmek, kişinin hayırlı bir evlada sahip olacağının da işarettir. Yine rüyada arabaya bindiğini görmek, devlet …

The post Rüyada Araba Otomobil Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Rüyada Araba Otomobil Görmek

Rüyada alelade bir araba otomobil görmek, rüya sahibi için geçim hususunda aldığı tedbire işarettir. Eğer rüyanızda arabaya bindiğinizi gördüyseniz, büyük bir makama erişmeye işaret eder.

Rüyada arabadan inmek

Bu durumun zıttı ile tabir olunur. Rüyada arabaya binmek, kişinin hayırlı bir evlada sahip olacağının da işarettir. Yine rüyada arabaya bindiğini görmek, devlet adamları tarafından gelecek izzet ve yüksek mertebede erişilecek şerefe delalet eder.

Rüyada araba vapuru görmek

Rüyada araba vapuru görmek hayırlı, sevinçli güzel ve bereketli bir sefere işarettir. Aynı zamanda büyük büyük işler sonucunda kazanılmış güzellikleri ifade eder.

Rüyada arabadan düşmek

kişinin işinden ayrılacağına işaret eder. Bir kimse rüyasında arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da birtakım insanların olduğunu görse, rüya sahibinin o kişiler üzerinde liderlik kurar.

Rüyada kaza yapmış araba veya araba kazası görmek

Rüyada kaza yapmış araba görmek büyük bir mevki sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada rampadan yuvarlanmış araba görmek

İtibarınızın kısa süreli olduğuna delalet eder.

Rüyada araba altında kalmak

Zenginliğe veya büyük bir mirasa işaret eder.

Rüyada arabanın peşinden koşmak

Rüyanızda arabanın peşinden koşuyorsanız bu durum uzun süreli işsizliğe yorumlanır. Rüyada dolmuş yapan arabaya binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

Rüyada bir otomobil kullandığını görmek

Bu durum bulunduğu işte çok başarılı bir idareci olduğuna; memur veya işçi değil de halktan biri ise, onlar tarafından sevildiğine ve becerikliliği yüzünden onların hükümetle olan işlerinde aracılık yaptığına delalet eder.

Rüyada bir otomobilin içinde olduğunu görmek

Bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve sonra suçsuzluğu anlaşılarak tahliye edileceğine delalet eder.

Rüyada atlı araba görmek

Başarıya gidilecek anlamındadır. Otomobil ise sıkıntıya işarettir. Otomobil kullanmak, kendi hatası yüzünden bir sorunla karşılaşacağı anlamına gelir.

Bir kimse rüyada ağır yük yüklenmiş bir arabaya bindiğini, halbuki o arabanın şekli binilecek bir şeyden başka bir şekilde olduğunu görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder. Eğer bu rüyayı yolculuk yapmak arzusunda bulunan bir kimse görse, yolculuğundan geri kalmasına ve işinin ağırlaşmasına delalet eder.

Diğer rüya tabirleri için ; https://www.kadinguncesi.com/k/ruya-tabirleri

The post Rüyada Araba Otomobil Görmek appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/ruyada-araba-otomobil-gormek/feed 0
Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir https://www.kadinguncesi.com/dudak-catlamasina-ne-iyi-gelir https://www.kadinguncesi.com/dudak-catlamasina-ne-iyi-gelir#respond Mon, 25 Jan 2021 17:50:54 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=971 Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir Pek çok sebeple daha çok bayanların dudaklarında kuruma ve çatlak görünümler söz konusu olabiliyor. Sebeplere başlıca değinecek olursak; yani neden dudak çatlar dersek ? soğuk hava, susuzluk ve b12 vitamini eksikliği gibi faktörler bunların başında geliyor. Oysa ki dudaklar yüzümüzün en çok dikkat çeken yerlerinden biridir ve çatlak görünüm hepimizi …

The post Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir

Pek çok sebeple daha çok bayanların dudaklarında kuruma ve çatlak görünümler söz konusu olabiliyor. Sebeplere başlıca değinecek olursak; yani neden dudak çatlar dersek ? soğuk hava, susuzluk ve b12 vitamini eksikliği gibi faktörler bunların başında geliyor. Oysa ki dudaklar yüzümüzün en çok dikkat çeken yerlerinden biridir ve çatlak görünüm hepimizi rahatsız eder öyle değil mi? Gelin bu dudak çatlaklarından evde uygulayacağımız basit yöntemlerle nasıl kurtulabileceğimize birlikte göz atalım.

Her biri doğal yöntemlerden oluşan bu bakım önerilerinin en cazip yanı da, maddi açıdan sizi zorlamayacak malzemelerle evde kolayca uygulanabilir olmaları.

Bunlardan en basit olanına değinecek olursak;

Bal ve Vazelin Uygulayarak Dudak Çatlaklarından Kurtulun

Dudaklarınıza önce bir miktar bal sürün ve üzerine de hafif dokunuşlarla vazelin uygulayın. 15 dakika boyunca bekledikten sonra ılık su yardımıyla bu karışımdan dudaklarınızı arındırabilirsiniz. Böylece çatlak görünümden kurtulup yumuşacık dudaklara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Sık sık bu sorunu yaşıyorsanız haftada birkaç defa bu kürü uygulamanızda yarar var.

bal ve vazelin ile dudak çatlarını giderme

Salatalık Kürü İle Dudak Çatlaklarından Kurtulma

Kabukları soyulmuş salatalığı hafifçe masaj yaparak dudaklarınıza uygularsanız, üstteki çatlamış derinin zamanla yumuşadığına şahit olacaksınız. Bu işlemi en az üç gün uygularsanız yumuşaklık biraz daha uzun süre kalıcı olacaktır.

salatalık ile dudak çatlak giderme

Dudak çatlamasına zeytinyağı iyi gelir mi?

Son derece basit bir yöntemle gece yatmadan önce çatlamış dudaklarınıza bir damla zeytinyağıyla masaj yaparak pamuksu yumuşaklıkta dudaklarınız olacak.

Dudak çatlaklarına hangi krem iyi gelir?

Aloe Vera Jeli: Aloe vera jeli, hem koruyucu hem de dudaklardaki çatlakları tedavi edici özelliğiyle ödudak çatlaması tedavisinde sıklıkla tercih edilen bitkisel bir içeriktir. Az miktarda aloe vera jelini birkaç gün düzenli olarak dudaklarınıza sürerek çatlama sorunundan kurtulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Dudak Çatlaklarından Kurtulma

Aktarlarda bulabileceğiniz Hindistan cevizi yağına çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu mucizevi yağı özellikle soğuk havalarda dudaklarınıza uyguladığınızda yumuşama sağlar. Gün içerisinde birkaç defa uygulanabilir.

Dudak çatlamasının pek çok sebebi olabileceğinden bahsetmiştik. Bunlardan en önemlisi de mevsim geçişleridir. Bu dönemlerde dudaklarda ileri boyutlarda çatlaklar oluşabiliyor. Önlemek için ise yine etkili yöntemler mevcut.

Cilt bakım uzmanları tarafından önerilen dudak bakımı ve kremlerini kullanın.

Bol miktarda B ve C vitaminlerini içeren gıdalar tüketmeye dikkat edin.

Ruj uygulamadan önce yoğun nemlendirici özelliği olan dudak kreminizi uygulayın.

Dişlerinizi fırçalamanın devamında hassas dokunuşlarla dudaklarınızı da fırçalayabilirsiniz. Bu uygulama dudaklarınızın üzerindeki ölü derilerin giderilmesini sağlayacaktır.

Bahsettiğimiz uygulamalara benzer ben çok yöntem ile yumuşacık dudaklara sahip olabilirsiniz. Daha bakımlı bir görünüme sahip olmak adına dudak bakımı ihmal edilmemelidir.

The post Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/dudak-catlamasina-ne-iyi-gelir/feed 0
A beautiful headboard with pallets: 11 ideas to get inspired https://www.kadinguncesi.com/a-beautiful-headboard-with-pallets-11-ideas-to-get-inspired https://www.kadinguncesi.com/a-beautiful-headboard-with-pallets-11-ideas-to-get-inspired#respond Sat, 03 Oct 2020 09:03:24 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=950 Having an original and aesthetically beautiful headboard for the bed is very easy if you use recycled materials. One of these is certainly the pallet, an element of incredible versatility. The pallet is easy to find and can be transformed into whatever you want. In the bedroom it becomes a headboard that knows how to attract attention and, …

The post A beautiful headboard with pallets: 11 ideas to get inspired appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Having an original and aesthetically beautiful headboard for the bed is very easy if you use recycled materials. One of these is certainly the pallet, an element of incredible versatility. The pallet is easy to find and can be transformed into whatever you want. In the bedroom it becomes a headboard that knows how to attract attention and, above all, is able to adapt to any type of furniture and mood you have chosen.

It doesn’t take much to be outside the box, to have a thalamus that is noteworthy. Beauty is a simple concept, which does not require many superstructures. In the bedroom you have to play with sobriety but also with the desire to amaze. The pallet supports this desire for creativity, transforming itself into the perfect material, suitable for every need for change.

Come and discover our 11 ideas for a beautiful “do it yourself” pallet headboard: get inspired.

11 beautiful ideas for making a bed headboard with pallets

Simple, sober, essential: the “do it yourself” headboard that makes the pallet a precious element when you want to amaze without superstructures.

Left raw, without color, the headboard with pallets turns out to be an idea to copy, because it furnishes with unprecedented simplicity.

The white bedroom, of shabby chic inspiration, loves the bed with the headboard made of pallets, which gives an exquisitely rustic touch.

Lights hanging from the ceiling, which fall on the pallet headboard and mix with the most expensive photographs: a pinch of playfulness never hurts in the bedroom.

 

Illuminate the pallet headboard with fairy lights and your bed comes to life, illuminating the surrounding world. Here’s how to fully play with your pallet!

A spartan bed for a young home that doesn’t need any frills. Versatility plays with the desire to be essential always and in any case.

An “industrial” atmosphere that looks good in a young home. The bed uses the pallet headboard that satisfies every stylistic requirement.

What if you placed many candles on the headboard, some even used, for a romantic effect beyond imagination?

Not only the headboard but also the base on which to place the mattress: with the pallet you can really do everything, even in the bedroom.

The wonder of the pallet is that it always knows how to be suitable for any environment, from the simplest to the most demanding. Because its intrinsic beauty never disappoints.

How beautiful is the pallet headboard, which does not impose itself with “special effects” but knows how to be looked at and admired, always!

 

The post A beautiful headboard with pallets: 11 ideas to get inspired appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/a-beautiful-headboard-with-pallets-11-ideas-to-get-inspired/feed 0
16 ideas to add a Provencal touch to the garden! Get inspired https://www.kadinguncesi.com/16-ideas-to-add-a-provencal-touch-to-the-garden-get-inspired https://www.kadinguncesi.com/16-ideas-to-add-a-provencal-touch-to-the-garden-get-inspired#respond Thu, 01 Oct 2020 06:07:33 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=927 Furnishing the garden in a Provencal style is an excellent idea to make it comfortable and welcoming. If you are looking for ideas to create Provençal decorations for the exteriors of your home, I suggest you read our guide to the end. 16 inspirations for a Provencal style garden The Provencal style has a feature that makes it perfect for large gardens …

The post 16 ideas to add a Provencal touch to the garden! Get inspired appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Furnishing the garden in a Provencal style is an excellent idea to make it comfortable and welcoming. If you are looking for ideas to create Provençal decorations for the exteriors of your home, I suggest you read our guide to the end.

16 inspirations for a Provencal style garden

The Provencal style has a feature that makes it perfect for large gardens of villas and detached houses: dry stone walls. The garden is arranged on terraces where the land is bordered by stones. The stone wall will create the typical Provencal atmosphere with decorations composed of climbing plants and lavender plants.

 

garden stone ideas
garden stone ideas

The plants used in the Provencal gardens are those typical of the Mediterranean scrub: from olive trees to cypresses, from lavender to aromatic plants.

The most important feature of the Provencal style is the relaxed and welcoming atmosphere of a country house. In this garden, you can sit comfortably in a wicker chair, have a cup of coffee and enjoy the moment!

The question you may be asking yourself is: how can I create a Provence-style garden ? Here are our 10 ideas for transforming your garden.

Plant a cypress or pine

The first idea to add a touch of Provencal style to your garden is to plant one or more trees. You should prefer plants that are already 3-5 meters large, cypress or pine. Imagine a garden, with a lavender plantation that extends to your home, with 2/3 cypress trees near the house that create a sense of amazement in the eyes of the beholder.

 

garden pines
garden pines


Create a miniature lavender field

Have you ever seen the lavender fields of Provence? In the south of France this plant grows luxuriantly and gives a fairytale aspect to the Provencal territories. This is why I recommend that you dedicate a space in your garden to a lavender plantation.

Make sure the area of ​​the garden set up for this crop is very sunny and slightly sloping to ensure water drainage from the plants.

Build a terrace with stone

A Provençal garden is unimaginable without dry stone walls. It delimits the crops by creating terraces on which to grow plants and flowers.


Add a pergola

Provençal-style garden is unimaginable without an elegant terrace to enjoy lunches with friends and relatives.

Add a metal, wrought iron pergola, possibly fixed to one side of the house, and then grow scented climbing plants like wisteria or jasmine, which will quickly provide shade from the sun.


Sprinkle the gravel

Right under the pergola, where you will place a large vintage garden table and chairs, you will need to scatter the gravel . This foresight gives at first sight the appearance of a French style garden.

Sprinkle gravel around larger plants as well by delimiting the trunk from the ground through a low wall.

Create a fountain

In a Provençal garden, a stone fountain cannot be missing. You can buy the fountain from a dealer or you can build it yourself, with a dry stone wall inside which to insert the hidden pipes.

At the front of your stone creation you can place a tap from which water flows.

 

Vases in wood and terracotta

Purchase clay pots  and collect them in a designated area of ​​the garden. You can also use handcrafted wooden pots in which to grow colorful flowers.

The overall vision must be sober but impactful.

Evergreen plants in abundance

To have a garden with the typical characteristics of the Provencal style you should plant evergreens, plants and shrubs that remain beautiful and lush throughout the year.

Consider plants that are more resistant to arid weather conditions and that grow with very little water or perennials such as Phlomis or some varieties of Iris.

garden glow
garden flower

 

Views

Is it possible to admire a beautiful panorama from your home? Take advantage of this naturalistic feature to create terraces on which to place deckchairs so as to enjoy a panoramic view.


Swimming pool surrounded by stones

If you have enough space, you could also build a swimming pool inside the garden. In the modern-style Provencal gardens, a swimming pool surrounded by stone walls and terracotta floors is a must.

shabby chic style fabric umbrella will create a pleasant shaded area where you and your guests can relax on the sun loungers after a bath.

Always choose pastel colors for the decor that are particularly well suited to the Provencal style garden.

 

The post 16 ideas to add a Provencal touch to the garden! Get inspired appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/16-ideas-to-add-a-provencal-touch-to-the-garden-get-inspired/feed 0
Place a swimming pool using the terrace or a drop in the garden! https://www.kadinguncesi.com/place-a-swimming-pool-using-the-terrace-or-a-drop-in-the-garden https://www.kadinguncesi.com/place-a-swimming-pool-using-the-terrace-or-a-drop-in-the-garden#respond Wed, 23 Sep 2020 14:55:05 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=914 The swimming pool in the garden or on the terrace is everyone’s daydream. The possibility of enjoying a swim even when the sea is far away or you don’t really want to take the car to reach the beach. The comfort of the swimming pool and its aesthetic beauty are truly the added value of the house. Obviously, …

The post Place a swimming pool using the terrace or a drop in the garden! appeared first on Kadın Portalı.

]]>
The swimming pool in the garden or on the terrace is everyone’s daydream. The possibility of enjoying a swim even when the sea is far away or you don’t really want to take the car to reach the beach. The comfort of the swimming pool and its aesthetic beauty are truly the added value of the house. Obviously, it is necessary to have a lot of space, although it can also be installed in smaller rooms. The architecture of the pool is stunning. It gives lightness, joy and a pleasant feeling of summer that lasts all year round. You can place the pool by also taking advantage of a difference in height in the view, to optimize space and create something unique, which attracts attention and becomes the focal point of the whole house.

Beautiful, aesthetically functional and original ideas, to experience the summer outside the box and in the tranquility of your home. How nice to sunbathe and go for a swim without going far. The traffic, the exhausting heat, often make the summer unbearable. Being able to take advantage of your outdoor spaces to fully experience it is what everyone hopes for.

Come and see our 11 proposals for a swimming pool on the terrace or in the garden: get inspired!

How to transform a slope in the garden into a swimming pool area that gives you so much beauty and relaxation. Here it is the daydream.

A small corner of paradise, with solarium and swimming pool: even the smallest rooms can have their dose of all-round attractiveness.

A stone wall surrounds the swimming pool structure. This integrates admirably with the surrounding nature and becomes a fundamental part of it.

The terrace contains the pool tub. All in one, for an area dedicated to well-being and relaxation, which in summer becomes a pleasant necessity

How wonderful the patio with the swimming pool. An environment that will amaze you with its versatility and that welcomes relatives and friends by embracing them with a beauty that takes your breath away.

An easy-to-install pool, for which you don’t need huge spaces but just enough to make it an element that perfectly matches the rest of the environment.

A body of water surrounded by hedges and shrubs. A green corner that is reflected in the pool water: perfection exists!

A real living room, thanks to which summer becomes truly relaxing and pleasant. You don’t have to go far to take a bath. Here is the pool that does not require large spaces and can adapt to any need.

The post Place a swimming pool using the terrace or a drop in the garden! appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/place-a-swimming-pool-using-the-terrace-or-a-drop-in-the-garden/feed 0