Kadın Portalı https://www.kadinguncesi.com Kadın Güncesi Wed, 23 Sep 2020 14:57:06 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 Place a swimming pool using the terrace or a drop in the garden! https://www.kadinguncesi.com/place-a-swimming-pool-using-the-terrace-or-a-drop-in-the-garden https://www.kadinguncesi.com/place-a-swimming-pool-using-the-terrace-or-a-drop-in-the-garden#respond Wed, 23 Sep 2020 14:55:05 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=914 The swimming pool in the garden or on the terrace is everyone’s daydream. The possibility of enjoying a swim even when the sea is far away or you don’t really want to take the car to reach the beach. The comfort of the swimming pool and its aesthetic beauty are truly the added value of the house. Obviously, …

The post Place a swimming pool using the terrace or a drop in the garden! appeared first on Kadın Portalı.

]]>
The swimming pool in the garden or on the terrace is everyone’s daydream. The possibility of enjoying a swim even when the sea is far away or you don’t really want to take the car to reach the beach. The comfort of the swimming pool and its aesthetic beauty are truly the added value of the house. Obviously, it is necessary to have a lot of space, although it can also be installed in smaller rooms. The architecture of the pool is stunning. It gives lightness, joy and a pleasant feeling of summer that lasts all year round. You can place the pool by also taking advantage of a difference in height in the view, to optimize space and create something unique, which attracts attention and becomes the focal point of the whole house.

Beautiful, aesthetically functional and original ideas, to experience the summer outside the box and in the tranquility of your home. How nice to sunbathe and go for a swim without going far. The traffic, the exhausting heat, often make the summer unbearable. Being able to take advantage of your outdoor spaces to fully experience it is what everyone hopes for.

Come and see our 11 proposals for a swimming pool on the terrace or in the garden: get inspired!

How to transform a slope in the garden into a swimming pool area that gives you so much beauty and relaxation. Here it is the daydream.

A small corner of paradise, with solarium and swimming pool: even the smallest rooms can have their dose of all-round attractiveness.

A stone wall surrounds the swimming pool structure. This integrates admirably with the surrounding nature and becomes a fundamental part of it.

The terrace contains the pool tub. All in one, for an area dedicated to well-being and relaxation, which in summer becomes a pleasant necessity

How wonderful the patio with the swimming pool. An environment that will amaze you with its versatility and that welcomes relatives and friends by embracing them with a beauty that takes your breath away.

An easy-to-install pool, for which you don’t need huge spaces but just enough to make it an element that perfectly matches the rest of the environment.

A body of water surrounded by hedges and shrubs. A green corner that is reflected in the pool water: perfection exists!

A real living room, thanks to which summer becomes truly relaxing and pleasant. You don’t have to go far to take a bath. Here is the pool that does not require large spaces and can adapt to any need.

The post Place a swimming pool using the terrace or a drop in the garden! appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/place-a-swimming-pool-using-the-terrace-or-a-drop-in-the-garden/feed 0
Rakı ile Ne Gider ? Meze Rehberi https://www.kadinguncesi.com/raki-mezeleri https://www.kadinguncesi.com/raki-mezeleri#respond Mon, 14 Sep 2020 14:24:55 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=910 Rakıya En Çok Yakışan 10 Meze ; Rakı Mezeleri Rakı biz Türklerin geleneksel içkisi ve aynı zamanda da dünyaca ünlü. Rakı muhabbetsiz ve mezesiz içilmez der büyüklerimiz. Biz de rakıya en çok yakışan 10 mezeyi sizler için derledik, kısaca anlattık. Karşınızda rakı mezeleri şimdiden afiyet olsun. 1-Beyaz Peynir Rakı mezeleri denilince akla gelen ilk şey …

The post Rakı ile Ne Gider ? Meze Rehberi appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Rakıya En Çok Yakışan 10 Meze ; Rakı Mezeleri

Rakı biz Türklerin geleneksel içkisi ve aynı zamanda da dünyaca ünlü. Rakı muhabbetsiz ve mezesiz içilmez der büyüklerimiz. Biz de rakıya en çok yakışan 10 mezeyi sizler için derledik, kısaca anlattık. Karşınızda rakı mezeleri şimdiden afiyet olsun.

1-Beyaz Peynir

Rakı mezeleri denilince akla gelen ilk şey beyaz peynirdir. Rakı severlerinin hemen hepsi beyaz peynirsiz sofrada rakı içmezler. Ancak rakılık beyaz peynir seçerken sert ve lezzetli olması gerektiğini de unutmamak gerekir. Bu arada kimilerinin tulum peynirini tercih ettiklerini de söyleyelim.

2-Balık

Evet, balık da rakının 2 numaralı kankasıdır. Öyle ki “rakı şişesinde balık olsam” dizeleriyle şiirlere bile konu olmuştur bu ikili. Rakı ile her balık yakışır. Balık ve bol salatayla içilen rakının tadına doyum olmaz.

3-Kavun-Karpuz

Bazıları rakıyı yalnızca beyaz peynir ve kavun ya da karpuzla içmeyi sever, bazılarıysa karpuzu tek başına yemeyi yeğler. Evet, kavun ile karpuz da rakıya en yakışan mezelerden biridir çoğu kişiye göre.

4-Köpoğlu

Bodrum’a özgü bir rakı mezesi olan köpoğlu kısaca patlıcan, biber ve domatesten yapılır ve üstüne sarımsaklı yoğurt dökülerek servis edilir. Gerçekten de köpoğlu ve rakı bir birlerini tamamlayan lezzetlerdir.

5-Barbunya Pilaki

Zeytinyağlı sevenlerin favori rakı mezelerinden biridir barbunya pilaki. Çok lezzetli olan bu yemek özellikle de üstüne limon sıkıldığında rakı içme zevkini ikiye katlar, hele de usta ellerden çıktıysa.

6-Haydari

Haydari tek kelimeyle bir meze klasiğidir! Yapılışı çok kolay olmasına karşın lezzeti mükemmel olan haydari de rakı sofralarının vazgeçilmezi olmayı her zaman başarır. Şunu da söylemeliyiz ki haydariyi haydari yapan kullanılan malzemelerdir. Süzme yoğurt yerine normal yoğurtla yapmaya kalkışırsanız ortaya çıkan şey kesinlikle haydari olmayacaktır.

7-Zeytinyağlı Yaprak Sarma

İşte rakının ilacı olan zeytinyağlı mezelerden biri daha. Hemen her rakı sofrasının başköşesine kurulan ve bunu sonuna kadar da hak eden zeytinyağlı yaprak sarma olmadan bu liste adeta öksüz kalırdı.

8-Acılı Ezme

Acı severlerin favori rakı mezesidir acılı ezme. Acılı ezmeye lezzetini veren cevizdir, yani cevizsiz acılı ezme olmaz. Ustası tarafından yapılmış bir acılı ezme rakı keyfinizi üçe hatta beşe katlayacaktır kesinlikle.

9-Fava

Favasız olmaz abi! Evet, gerçekten de rakı sofrası fava olmadan eksik kalacaktır. Kuru bakladan yapılan fava adeta bir lezzet fırtınasıdır ve rakıyla birleştiğinde insanı uçurur.

10-Muhabbet

Rakı mezeleri top 10da rakının en has mezesi muhabbettir. Muhabbet olmadan masanızda tüm bu lezzetli mezeler olsa da rakının tadını alamazsınız. O nedenle mezeniz bol, muhabbetiniz neşeli olsun diyerek bitiriyoruz yazımızı.En iyi rakı muhabbetini Aydın Boysal Ustadan dinleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=TvxdVx2Atlk

 

The post Rakı ile Ne Gider ? Meze Rehberi appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/raki-mezeleri/feed 0
0 2 yaş arası bebek gelişimi https://www.kadinguncesi.com/0-2-yas-arasi-bebek-gelisimi https://www.kadinguncesi.com/0-2-yas-arasi-bebek-gelisimi#comments Tue, 01 Sep 2020 08:29:41 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=903 0 2 yaş arası bebek gelişimi 0-2 yaş bebek gelişimi dikkat edilmesi gereken kurallar Çocukların ruhen, bedenen, zihnen sağlıklı olabilmeleri için ilk aylardaki bakım ilgi ve hoşgörü çok önemlidir. Bu dönemde anne babaların dikkat etmesi gereken önemli kurallar vardır, gelin birlikte bu kurallara göz atalım. Doğru bebek bakımı konusunda bilinçlenin Bebeğiniz doğmadan, bir de ilk …

The post 0 2 yaş arası bebek gelişimi appeared first on Kadın Portalı.

]]>

0 2 yaş arası bebek gelişimi

0-2 yaş bebek gelişimi dikkat edilmesi gereken kurallar

Çocukların ruhen, bedenen, zihnen sağlıklı olabilmeleri için ilk aylardaki bakım ilgi ve hoşgörü çok önemlidir. Bu dönemde anne babaların dikkat etmesi gereken önemli kurallar vardır, gelin birlikte bu kurallara göz atalım.

Doğru bebek bakımı konusunda bilinçlenin

Bebeğiniz doğmadan, bir de ilk bebeğiniz ise, doğru bebek bakımı konusunu mutlaka öğrenmelisiniz, bebek bakımı zor, stresli, bir o kadar da mutluluk verici bir olaydır.

Her bebek kendi fıtratıyla doğar, ancak anne babadan aldığı sevgi dolu bir eğitim, onun geleceğini sağlıklı ve hayatı her yönüyle kavrayan bir birey olarak geçirmesini sağlar.
Bebeğinize her zaman sevgi ve hoşgörü çerçevesinde yaklaşmalısınız, öğrenirken birçok yanlışlar yapacaktır, bu yanlışlara bağırarak değil, sevgi dolu tepkiler vermelisiniz.

İlk olarak sadece anne sütüyle beslenmesini sağlayın

Anne sütüne altı ay devam edin, ek gıdaya geçişten sonra sütünüz olmasa da iki yaşına kadar emzirin, bu çocuk ve anne ilişkisinde, bebeğin psikolojik gelişiminde oldukça önemlidir.0 1 yaş arası bebek gelişimi   yazımızada göz atmanızı öneririm.

Başkasının bebeğiyle kıyaslama yapmayın

Her bebek farklı gelişir, bazıları yürümeye ve konuşmaya çok erken başlar, bazıları ise geç, herhangi bir sağlık sorunu yoksa bebeğinizin gelişimini başkalarıyla kıyaslamayın.

0 2 yaş arası bebek gelişimi yatağına ilk yıl yorgan koymayın

Bebekler ilk bir yıl yorgana, ikinci yıla kadar da yastığa ihtiyaç duymazlar, bebek yatağı ful ortopedik, nevresim takımları pamuklu olmalıdır. Bebeğin üzerine örteceğiniz battaniye, ayağıyla iteklediğinde açılabilecek türden olmalıdır.

İlk yürüyüşleri çıplak ayakla olsun

Bebekler yürümeye başlarken, özellikle evde çorap dahi giydirmeyin, bırakın çıplak ayakla yürüyerek ayak kaslarını güçlendirsin. Ayakkabı seçerken de yumuşak ayakkabılar tercih edin.

0 2 yaş arası bebek gelişimi
0 2 yaş arası bebek gelişimi

Banyosunu akşam yaptırın

Bebeğinizin banyosunu karnı yarı açken ve akşam yaptırın, banyodan sonra doyurup uyutursanız dünyanın en rahat uykusunu uyur.

Ek gıdaya geçişte dikkatli olun

İki günde bir yeni bir ek besin tattırın, ve alerji yapıp yapmadığını kontrol edin. Özellikle patlıcan, domates, yumurta sarısı, çilek yedirirken dikkat edin.

Yemekte ısrarcı olmayın

Bebeğinizin yemeğine,yemek saatine siz karar verebilirsiniz, ancak ne kadar yiyeceğine bebek karar vermelidir, yemeyi reddederse ısrarcı olmayın, hele dikkatini televizyona vererek asla yedirmeyin, ilerde obezite ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Bebeğinizi başınızdan savmayın

Uygun oyuncak seçimi yapın ve onunla oynayın, keyfi işleriniz için bebeği televizyon karşısına oturtup, gözlerini kırpmadan, saatlerce televizyon izlemesine izin vermeyin.
Bebeğiniz her ağladığında onu anne kokusuyla buluşturmak için kucağınıza alın, kucağa alışır diye korkmayın, unutmayın ki bu dünyada onu, sizin kadar sevgi dolu kucaklayabilecek bir başkası yok.

The post 0 2 yaş arası bebek gelişimi appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/0-2-yas-arasi-bebek-gelisimi/feed 1
Selülit Çayı Tarifi 2020 https://www.kadinguncesi.com/selulit-cayi-tarifi-2020 https://www.kadinguncesi.com/selulit-cayi-tarifi-2020#respond Mon, 24 Aug 2020 10:53:26 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=890 Selülit Çayı Tarifi Selülit çayı tarifi kusursuz vücut yapısına sahip olmak isteyen bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Düzenli spor egzersizleri ile beraberinde uygulamaya alacağınız selülit çay tarifleri aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfı içinde hayalinizdeki vücut formuna sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda selülit çaylarını düzenli egzersiz programları aracılığı ile de destekleyebilirsiniz. Selülit Çayı İçin Gerekli Malzemeler: …

The post Selülit Çayı Tarifi 2020 appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Selülit Çayı Tarifi

Selülit çayı tarifi kusursuz vücut yapısına sahip olmak isteyen bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Düzenli spor egzersizleri ile beraberinde uygulamaya alacağınız selülit çay tarifleri aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfı içinde hayalinizdeki vücut formuna sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda selülit çaylarını düzenli egzersiz programları aracılığı ile de destekleyebilirsiniz.

Selülit Çayı İçin Gerekli Malzemeler:

 • Funda yaprağı
 • Biberiye otu
 • Rezene
 • Papatya
 • Kuşburnu

Selülit platformunun tamamen geri plana alınmasına imkân tanıyan bu çay tarifi için önerilen tüm malzemeleri su aracılığı ile kaynatalım. Bu uygulama sonrasında elde edilen karşıma 1 çay kaşığı limon ilave ederek tatlanmasını sağlayabilirsiniz. Selülit çayının içerisinde yer alan biberiye otu yağların yakılması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Sabahları tok karın aracılığı ile tüketime alacağınız selülit çayı düzenli kullanım sonrasında gözle görülür farkların elde edilmesini desteklemektedir.

selülit çayı
selülit çayı

Selülit Maskesi:

 • Susam yağı
 • Servi ağacı yağı
 • Kafur
 • Aspirin (dövülmüş)
 • Lİmon suyu
 • Biberiye otu

En çok tercih edilen selülit maskesi tarifleri arasında yer alan bu karışım adına öncelikle 10 adet aspirini döverek toz haline getirin. Daha sonra biberiye otunu sıcak su ile kaynatın. Elde ettiğiniz karşımın içerisinde 2 yemek kaşığı limon suyu, kafur, 2 yemek kaşığı servi ağacı yağı ve susam yağı ilave edin. Son uygulama da ise elde edilen karışımın içerisine dövülmüş aspirini ekleyin. Hazırladığınız karışımı problemli bölgeye ince bir tabaka halinde masaj aracılığı ile sürün ve bölgeyi streç aracılığı ile sarın. Bu uygulama sonrasında yağların yakımını hızlandırmak adına spor yapabilirsiniz.

Dilerseniz leke maskesi tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Selülit Çayı

 • 2 çay kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı rezene
 • 1 yemek kaşığı anason

Mucizevi selülit çayı tarifi için geniş bir kapta önerilen tüm malzemeler kaynatalım. Bu uygulama sonrasında elde edilen karışımı tatlandırmak amacıyla 1 çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Düzenli olarak kullanıma alacağınız selülit çay tarifi ile sizler de hayalinizdeki vücut formuna kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Sizler de kolları sıvayın ve kusursuz vücut formuna merhaba deyin.

The post Selülit Çayı Tarifi 2020 appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/selulit-cayi-tarifi-2020/feed 0
Noter İhtarname Ücreti Ne Kadar ? 2020 https://www.kadinguncesi.com/noter-ihtarname-ucreti-ne-kadar-2020 https://www.kadinguncesi.com/noter-ihtarname-ucreti-ne-kadar-2020#respond Fri, 21 Aug 2020 13:32:37 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=887 Noterden İhtarname Çekme Ücreti Neden Noterden İhtar Çekilir ? İlerde oluşacak veya oluşabilecek sorunların önüne geçmek amacıyla noter kanalıyla ihtar çekilir.Karşı tarafın savunma yapmasına engel olmak için.(benim haberim yoktu bana ulaşmadı gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için) Peki 2020 Noter İhtarname Ücreti Ne kadardır ? Bu sorunun cevabı , yani noter ihtarname ücreti 2020 yılı …

The post Noter İhtarname Ücreti Ne Kadar ? 2020 appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Noterden İhtarname Çekme Ücreti

Neden Noterden İhtar Çekilir ?

İlerde oluşacak veya oluşabilecek sorunların önüne geçmek amacıyla noter kanalıyla ihtar çekilir.Karşı tarafın savunma yapmasına engel olmak için.(benim haberim yoktu bana ulaşmadı gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için)

Peki 2020 Noter İhtarname Ücreti Ne kadardır ?

Bu sorunun cevabı , yani noter ihtarname ücreti 2020 yılı için 155tl ile 1000tl arasındadır.

İhtarname kaç günde teslim edilir ulaşır?

Noterden çektiğimiz ihtarname 1 veya 1,5 gün içerisinde gönderdiğiniz adrese ulaşır.

Noter İhtarname Örneği Nasıl Olmalı

Sayın Noter, üç suretten oluşan bu ihtarnamenin bir suretinin noterlik dairenizde tutulmasını, muhataba memur aracılığıyla tebliğ edilmesini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygılarımla arz ederim.

 

TARİH

ihtar eden ad soyad,

ihtar eden TC kimlik numarası,

İhtar eden imzası,

ihtar edilen adres bilgisi

The post Noter İhtarname Ücreti Ne Kadar ? 2020 appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/noter-ihtarname-ucreti-ne-kadar-2020/feed 0
Global approach https://www.kadinguncesi.com/global-approach https://www.kadinguncesi.com/global-approach#respond Fri, 21 Aug 2020 12:49:49 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=884 During the business consulting process LSL Consultancy Global approach will use its unique frameworks to implement efficient business practices and provide solutions to improve your internal organization as well as your client relationships. HOW CAN BUSINESS CONSULTING HELP YOUR COMPANY? https://www.lslconsultancy.com/ Our experienced business consultants provide management consulting to your organization to improve its performance and efficiency. …

The post Global approach appeared first on Kadın Portalı.

]]>

During the business consulting process LSL Consultancy Global approach will use its unique frameworks to implement efficient business practices and provide solutions to improve your internal organization as well as your client relationships.

HOW CAN BUSINESS CONSULTING HELP YOUR COMPANY?

https://www.lslconsultancy.com/

Our experienced business consultants provide management consulting to your organization to improve its performance and efficiency.

After analyzing your specific business and needs, the team of LSL Consultancy will create tailor-made solutions while helping your company to meet its goals and achieve success. We provide business consulting services and trainings on strategy, planning and problem solving, and help our clients develop business skills and knowledge. We also have experience with small business consulting in China and Europe.business communication skills

Business owners should consider LSL Consultancy’s business consulting services when they need help or perspective on their chosen strategy or need a catalyst for change in their organization. Our business consultants will work with you to achieve growth and success.

more:  https://www.lslconsultancy.com/services/consulting/

The post Global approach appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/global-approach/feed 0
İşletme Koçluğu Nedir ? https://www.kadinguncesi.com/isletme-koclugu-nedir https://www.kadinguncesi.com/isletme-koclugu-nedir#respond Fri, 21 Aug 2020 12:35:44 +0000 http://www.kadinguncesi.com/?p=880 Koçluk gerçekten istediğiniz hayata kavuşmanın yollarından biridir! işletme Koçluğu hizmetleri, gerçek bir tatmin duygusu yaşayabilmeniz adına özgün kişiliğinizi daha fazla keşfetmeniz için potansiyelinizi ve yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olur. İşletme Koçluğu, vizyonunuzu netleştirmek, yeni fırsatları keşfetmek, hedefler koymak ve bunlara ulaşmak için bir strateji oluşturmanız amacıyla koçunuzla birer bir etkileşim kurduğunuz bir süreçtir. Koçunuz, engelleri aşarak …

The post İşletme Koçluğu Nedir ? appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Koçluk gerçekten istediğiniz hayata kavuşmanın yollarından biridir! işletme Koçluğu hizmetleri, gerçek bir tatmin duygusu yaşayabilmeniz adına özgün kişiliğinizi daha fazla keşfetmeniz için potansiyelinizi ve yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

İşletme Koçluğu, vizyonunuzu netleştirmek, yeni fırsatları keşfetmek, hedefler koymak ve bunlara ulaşmak için bir strateji oluşturmanız amacıyla koçunuzla birer bir etkileşim kurduğunuz bir süreçtir. Koçunuz, engelleri aşarak ve değişikliğin getirdiği korku ve rahatsızlık hissini atlatmanız için size yardımcı olarak, bir yandan da sizi destekleyip cesaretlendirerek stratejinizi uygulamanıza yardımcı olur. Ayrıca bir kitap yazmak, yeni bir kariyer yolu bulmak veya hayatınızdaki bir geçiş sürecini yönetmek gibi tek bir özel mesele veya hedef için koçunuzla birlikte çalışabilirsiniz.

Tıpkı bir spor koçu gibi, kişisel bir koç size dışarıdan ön yargısız bir şekilde bakarak olayları daha net görmenize yardımcı olur, eğitimini aldığı teknikleri uygular, kendi yaşam deneyimlerinden öğrendiklerini sizinle paylaşır ve moralinizi yükseltir. En önemlisi de koçluğun meydana getirdiği sinerjidir; birlikte çalışan iki zihnin yaratıcılığı her iki tarafa da inanılmaz bir güç katar.

 

devamı için :   https://www.lslconsultancy.com/tr/hizmetler/kocluk/

The post İşletme Koçluğu Nedir ? appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/isletme-koclugu-nedir/feed 0
0 1 Yaş Arası Bebek Gelişimi https://www.kadinguncesi.com/0-1-yas-arasi-bebek-gelisimi https://www.kadinguncesi.com/0-1-yas-arasi-bebek-gelisimi#comments Fri, 07 Aug 2020 13:35:10 +0000 https://www.kadinguncesi.com/?p=734 0 1 yaş arası bebek gelişimi insan hayatının en kritik dönemlerinden biridir. Unutulmamalıdır ki temelleri yaşamın ilk yıllarında atılan psikolojik gelişim insanı tüm ömrü boyunca etkilemektedir. Bebek gelişiminin ilk 6 yılı oldukça önemlidir ve bu dönemde fiziksel, duygusal, sosyal, ahlaki gelişimi olumlu yönde desteklenmelidir. Yeni Doğan Bebek Gelişimi Yeni doğan sanılanın aksine pasif bir konumda …

The post 0 1 Yaş Arası Bebek Gelişimi appeared first on Kadın Portalı.

]]>
0 1 yaş arası bebek gelişimi

insan hayatının en kritik dönemlerinden biridir. Unutulmamalıdır ki temelleri yaşamın ilk yıllarında atılan psikolojik gelişim insanı tüm ömrü boyunca etkilemektedir. Bebek gelişiminin ilk 6 yılı oldukça önemlidir ve bu dönemde fiziksel, duygusal, sosyal, ahlaki gelişimi olumlu yönde desteklenmelidir.

Yeni Doğan Bebek Gelişimi

Yeni doğan sanılanın aksine pasif bir konumda değildir. Dünyaya yeni gelmiş bir bebek görür, duyar, koklar ve tat alır. Bebek bu dönemde her an öğrenme aşamasındadır, dünyayı algılamaktadır. Bilindiği gibi bebek yaşamın ilk yılında ihtiyaçlarını sadece ağlayarak ifade edebilir. Bu bakımdan bebeğe bakan kişi bebeğin ağlamasından ne istediğini anlamalı ve bu istekleri sevgiyle ve mutlulukla yerine getirmelidir. Bebeğin istekleri yerinde ve zamanında yerine getirse kendini değerli görür ve karşısındaki kişi isteğine vaktinde cevap verdiği için o kişiye ve dolayısıyla dünyaya karşı bir güven duyar. Bebeğin temel ihtiyaçları karnının doyurulması, altının temizlenmesi, uyku ve sevgidir. Bebeğiniz bazı zaman sebepsiz yere ağlayabilir, o zamanda bebeğinizi kucağınıza alıp ona sevgi göstermelisiniz. Bebekler asla şımarmazlar, onu şımartma korkusuyla asla kucağınıza alıp sevmemezlik yapmayınız.

0 1 yaş arası bebek gelişimi ilk 2 ay

Bebeğiniz yaşamının ilk iki ayında karşısındaki kişiyi sesinden ve görüntüsünden tanır. İki aylık olduğunda ise siz ona güldüğünüzde aynı şekilde o da size karşılık verecektir.

0 1 yaş arası bebek gelişimi 4-10 ay

Dört aya gelindiğinde bebeğiniz artık iyice güçlenmiştir ve kendi başına dönebilmekte ve destekli oturabilmektedir. Altı aylık olduğunda artık bebeğiniz yerde rahatlıkla yuvarlanabilir ve dişleri çıkmaya başlar, gözünden kaybolan nesne veya kişiyi aramaz o ortamda o nesne yoksa o yoktur. Yedinci ayda bebeğiniz ellerinden tutulduğunda kısa süreli ayakta durabilir ayrıca tek bir kişiye bağlılık göstermeye başlar. Sekizinci ayda artık bebeğiniz emeklemeye başlar ve kendi başına hareket etme dönemine girer, eşyaları atar düşen nesneyi arar ve kendi kendide ayakta durabilir. Dokuzuncu ayda ise yere düşen küçük nesneleri bile bulabilir, kaybolan nesneleri arar o ortamda olmasa bile o nesnenin olduğunu bilir. On aylıkken yardımsız ayağa kalkabilir, halk arasında sıralama denilen dönemdedir ve koltuklara tutunarak istediği yere yürüyerek gidebilir.

0 1 yaş arası bebek gelişimi 10-12 ay

On bir aylıkken ellerinde tutulduğunda yürüyebilir, kapıyı kapatabilir. On ikinci aya gelindiğinde ise artık kendi başına yürüyebilir. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun güvenli bir ortamda olduğundan muhakkak emin olunmalıdır. Evinizin çocuklu bir ev için uygun güvenlikte olup olmadığından emin olun.

0-1 yaş arası bebek gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu dönemin en kritik süreci güven kazanmalıdır. Bebeğinizin bu dönemde çevresine güvenmesi sağlanırsa geri kalan ömrü boyunca onun kendine güvenli bir kişiliğe sahip olmasını sağlar. Unutulmaması gerekir ki bu dönemde bebeğin temel ihtiyaçları beslenme, alt kirletme ve sevgi ihtiyaçları doğru zamanda doğru şekilde doyurulmalıdır. Aksi takdirde yani bu temel gereksinimler zamanında ve gerektiği gibi karşılanmazsa çevresine karşı güven duygusu gelişmez ve hayatı boyunca güven duygusu eksik olur. Güven duygusu en temel ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurulursa denilebilir ki sıfır bir yaş arası geçen süreç insan yaşamı için oldukça kritik bir dönemi oluşturuyor.

0-2 yaş arası bebek gelişimi için konumuza bakabilirsiniz.

Tüm bu kritik bilgiler göz önünde bulundurarak mutlu çocuklar yetişmeniz dileğiyle.

 

 

 

https://endustriyelblog.blogspot.com/2020/08/lsl.html

The post 0 1 Yaş Arası Bebek Gelişimi appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/0-1-yas-arasi-bebek-gelisimi/feed 1
Bahçe Dekorasyon Fikirleri 2020 https://www.kadinguncesi.com/bahce-dekorasyon-fikirleri-2020 https://www.kadinguncesi.com/bahce-dekorasyon-fikirleri-2020#respond Wed, 17 Jun 2020 06:13:36 +0000 https://www.kadinguncesi.com/?p=728 Bahçe Dekorasyon Fikirleri Kara kışın soğuğundan yakınırken, bir de bakmışız ki yaz gelmiş hatta koronadan dolayı baharı atlayıp geldi . Yaz aylarının başında olsak bile, sizde şimdiden bayıltan sıcaklarından artık bunaldınız değil mi? Peki, bahçemizde ne gibi dekorlar yapabiliriz bahçe dekorasyon fikirleri ; Öncelikle bahçe dekorunda olmazsa olmaz oturma alanı. Oturma alanımızı güneş ışığı göz …

The post Bahçe Dekorasyon Fikirleri 2020 appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Kara kışın soğuğundan yakınırken, bir de bakmışız ki yaz gelmiş hatta koronadan dolayı baharı atlayıp geldi . Yaz aylarının başında olsak bile, sizde şimdiden bayıltan sıcaklarından artık bunaldınız değil mi?

Peki, bahçemizde ne gibi dekorlar yapabiliriz bahçe dekorasyon fikirleri ; Öncelikle bahçe dekorunda olmazsa olmaz oturma alanı. Oturma alanımızı güneş ışığı göz önüne alınarak en ferah olacak mekanda oluşturmamız gerekmektedir. Bahçe dekorunda oturma alanını seçmekte karar verdikten sonra, tabi ki mobilya seçimine karar verilmelidir.

Bahçe Dekorasyon Önerileri Bahçe Mobilyası

Bahçemizin dekorunda kullanılacak olan bahçe mobilyası oldukça rahat olmalıdır. Dost ve akrabalarla sohbet her zaman için uzun süreli olacağı için, mobilyalar rahat, geniş ve yumuşak dokulu bahçe mobilyası tercih edilmelidir. Kalabalık bir aileye sahipseniz ve buna ek olarak da eş, dost, akrabanızın da geleceği hesap edilerek, bahçe mobilyasında sandalye masa tarzı değil de, kanepe tarzı bahçe mobilyaları tercih edilmelidir. Böylelikle bahçemizin dekorunda oturma alanımız daha da fazlalaşmaktadır.

bahçe dekorasyon fikirleri
bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe mobilyamıza karar verdikten sonra gelelim bahçemizin dekorunu oluşturmaya. Tabi ki bahçe dekorunda, bahçemizin olmazsa olmazı çiçekler! Bu çiçekler düz bir zemine dikilmektense ya da saksıya dikilip bir köşeye itilmektense, çok farklı dekorlar oluşturulabilir. Mesela kullanılmayan araba lastikleri bunlara bir örnek olabilir. Çeşitli renklerle araba lastiklerini rengarenk boyayıp, dekorlu bir şekilde yerleştirip görsel bir zenginlik oluşturup, bahçenizin dekoruna katkı sağlayabilirsiniz.

Diğer taraftan evinizde illa ki kullanmadığınız ayakkabılarınız oldukça fazladır. Bu ayakkabıları tahta bir zemine sıralı olarak yerleştirip, saksı olarak kullanabilirsiniz. Emin olun saksıdan daha şık bir şekilde duruyor. Kullanmadığınız demlikleri duvara monte edilip çiçek dikilebilirsiniz ve de bu bahçenizin dekorunda hoş bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.

Eskimiş sandalyeleri atmak yerine, onları boyayıp tek tek duvara monte edip, oturma alanını çiçeklik olarak değerlendirebilirsiniz. Bahçemizin çiçek alanını oluştururken bunun gibi birçok örnekler verilebilir.

Çiçek konusunu hallettiğimize göre gelelim diğer bahçe dekorasyonu fikirlerine. Mesela herkesin evinde illaki kullanmadığı birçok kavanoz vardır. Bu kavanozların tabanını renkli kumlarla doldurup, üstüne mum yerleştirip hazırlayabilirsiniz. Bu mumları yakıp, evinizden bahçenize geçilen yolun kenarlarına sarkıt şeklinde tek tek asarak bahçenize otantik bir hava verebilirsiniz. Emin olun ki gece bahçenizde çayınızı yudumlarken o loş görüntü sizi mest edecektir.

Bahçenizde masa içinse doğal malzemeler kullanarak kendi masanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Aynı kalınlıkta olan kalın 10-15 odun parçasını aynı uzunlukta kesip, dikine bir şekilde zemine koyup, alt ve üst kısmından süslü bir kumaş ya da iple bağlayıp, en üst kısmına da yuvarlak cam kestirip, bahçeniz için ilginç bir masa yapabilirsiniz. Bu da bahçenizin dekorunda mutlaka yapmanız önerilen bir dekor örneğidir.

Mesela yol kenarlarına yuvarlak gövdeli düz odunları yatık bir şekilde yerleştirip, 7-8 düzgün bir şekilde çapraz olarak oyuk açıp, oralara mumlar yerleştirebilirsiniz. Böylelikle o alanı daha da ışıklandırmış olursunuz ve gecenin o karanlığında muhteşem bir görsellik oluşturmuş olursunuz.

Bahçe Dekor Önerisi

İçecekleriniz içtikten sonra şişelerini atmayın! Emin olun çok işinize yarayacak. İçecek şişeleriyle çok güzel bahçe dekoru oluşturabilirsiniz. Buna bir örnek verecek olursak, mesela 10-15 adet içecek şişesinin yan kısmını dikdörtgen şeklinde kesip, bu alana çiçek veya maydanoz, dereotu gibi sebzeler ekip duvara sıralı şekilde monte edebilirsiniz veya yere sıralı bir şekilde gömebilirsiniz. Bahçe dekoru oluştururken bunlar gibi birçok örnek verilebilir. Kişinin zevk ve beğenisine göre bahçe dekoru oluşturmak oldukça örneklendirilmektedir.

The post Bahçe Dekorasyon Fikirleri 2020 appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/bahce-dekorasyon-fikirleri-2020/feed 0
Basit Zayıflama Taktikleri https://www.kadinguncesi.com/basit-zayiflama-taktikleri https://www.kadinguncesi.com/basit-zayiflama-taktikleri#respond Sat, 13 Jun 2020 07:28:29 +0000 https://www.kadinguncesi.com/?p=722 Kolay Zayıflama Taktikleri Zayıflama diyince aklımıza hep katı diyetler ve aç geçen günler gelir. Diyete başlamak ise gözümüzde kabus gibidir ve “Şu gün kesin başlayacağım” diyip ertelendikçe ertelenir.  Peki piyasada dolanan ne olduğunu bilmediğimiz ve güven vermeyen ürünleri kullanmadan ve aç kalmadan zayıflama taktikleri ile zayıflayabilmek mümkün müdür ? Öncelikle belirtmeliyiz ki zayıflama sadece diyetle ya da sporla değil …

The post Basit Zayıflama Taktikleri appeared first on Kadın Portalı.

]]>
Kolay Zayıflama Taktikleri

Zayıflama diyince aklımıza hep katı diyetler ve aç geçen günler gelir. Diyete başlamak ise gözümüzde kabus gibidir ve “Şu gün kesin başlayacağım” diyip ertelendikçe ertelenir.  Peki piyasada dolanan ne olduğunu bilmediğimiz ve güven vermeyen ürünleri kullanmadan ve aç kalmadan zayıflama taktikleri ile zayıflayabilmek mümkün müdür ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki zayıflama sadece diyetle ya da sporla değil aslından ilk olarak iradeyle gerçekleştirebileceğiniz bir olaydır. Gün boyunca aç gezmek, yemekten başka şeylere odaklanamamak ve bazen iş yerinizde problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız biraz dikkat ederek hem sağlıklı hem de aç kalmadan zayıflamanın imkansız olmadığını sizlerde göreceksiniz.

Diyelim ki kararınızı verdiniz ve kendinize bir hedef belirlediniz güne nasıl başlamalısınız ve gün içinde nelere dikkat etmelisiniz ?

İşte basit zayıflama taktikleri

Zayıflama Taktikleri ;Kahvaltıda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sabah uyanır uyanmaz elinizi yüzünüzü yıkayıp 1 bardak su içmek vücudunuzun ve metabolizmanızın da uyanmaya başlamasını sağlayacaktır. Ardından 1 saat içinde kahvaltı yapmanız gerektiğini de unutmayın. Kahvaltıda hamur işi ve kızartmalar yerine haşlanmış yumurta, az yağlı beyaz peynir, bol yeşillik ve domates, salatalık gibi düşük kalorili besinler uzun süre tok kalmanıza da yardımcı olacaktır.Aşağıdaki görselden kendinize göre zeytin ve peynirleri azaltabilirsiniz.

zayıflama taktikleri kahvaltı
zayıflama taktikleri kahvaltı

Zayıflama Taktikleri ; Tabak seçimi nasıl olmalı ?

Yemek yediğiniz tabakların büyük olması içine koyduklarınızın gözünüze küçük görünmesine neden olur bu yüzden doldurdukça doldurursunuz. Oysa daha küçük boylarda servisleri tercih etmeniz gözünüzü de doyurarak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Ayrıca sofraya oturmak için çok acıkmayı beklemekte sofrada kendinizi kaybetmenize neden olur. Bunun yerine yemeklerden bir iki saat önce bir adet galeta ya da meyve yiyerek açlığınızın biraz körelmesini sağlayabilirsiniz.

zayıflama taktikleri tabak seçimi
zayıflama taktikleri tabak seçimi

Spora ayıracağınız zaman yok mu ?

Spor yapmakta hiç kuşkusuz zayıflamanın  temel taşlarından biridir. Fakat işlerinizin yoğunluğu spora yeterince zaman ayırmanızı engelliyorsa günlük fiziksel aktivitelerinizi arttırarak aradaki açığı kapatabilirsiniz. Mesela eve ve işe giderken bir ya da iki durak erken inebilir, asansör ve yürüyen merdivenler yerine kendiniz çıkmayı deneyebilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta ise bol bol su içmektir. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketirseniz hem organlarınız daha rahat çalışacak ve metabolizmanız hızlanacak hem de su, yediğiniz yemeklerin midenizde şişmesini sağlayarak daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca vücudunuzdaki su miktarı azaldıkça depoladığınız yağ miktarının artmaya başladığını unutmayın.

Bilinçli gıda tüketimi nasıl olmalı

Ve şimdi de gelelim en önemli noktaya. Yediklerimize dikkat etmek… Yapılan en büyük yanlış yiyecekleri  kalorilerine göre değil de boyutlarına göre sınıflandırmaktır. Mesela “bir dilim baklava” göze de kulağa da çok az gelir. Oysa 1 tabak mantar sote yaklaşık 150 kalori iken bir dilim baklava bunun iki katı yani 300 kaloridir. Ayrıca “Ekmeği kes zayıflarsın” düşüncesiyle hareket edip diyet yaparken belli ürünleri tamamen kesip zayıfladıktan sonra eski sisteme dönmek verdiğiniz kiloları kısa sürede tekrar almanıza neden olacaktır. Oysa yemek yeme sisteminizi tamamen değiştirip yiyecekleri kalori değerlerine göre sınıflandırmanız sürekli olarak fit kalmanızı sağlayacaktır. Kısacası mevcut kilonuzu korumanın en az kilo vermek kadar önemli olduğunu da unutmayın.

The post Basit Zayıflama Taktikleri appeared first on Kadın Portalı.

]]>
https://www.kadinguncesi.com/basit-zayiflama-taktikleri/feed 0