Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı

Gece Makyajı Nasıl Yapılır ?

Özel gün ve gecelerde kullanabileceğiniz, göz makyajının ön planda olduğu bir gece makyajı ile tüm bakışlar üzerinizde olacak.

Makyaj zeminini hazırlayın

Öncelikle yüzünüze makyaj bazını uygulayın. Yeşil makyaj bazı da uygulayabilirsiniz. Bazın ardından fondöteninizi sürün.
Göz altlarında kapatıcı kullanın. Kapatıcının hemen altında ten renginizde kullandığınız fondötenin bir açık tonuyla parlama yaratın. Burun kemiğinizin üst kısmına  aydınlatma sürün. Elmacık kemiklerinizi  aydınlatın.

gece makyajı
gece makyajı

Gece Makyajında Göz makyajınıza özen gösterin

Etkili ve özenli bir göz makyajı özel gecelerde en çekici kadınların sırrıdır! Siyah krem bazlı farı göz kapaklarınıza uygulayın. Gözlerinizin alt kapaklarına da siyah göz farını belirgin şekilde uygulayın. Göz kıvrımlarınıza, yani göz kapaklarınızın üstünde kalan kemikli bölge ile göz kapaklarınız arasında oluşan  hata kahverengi far uygulayın. Göz kapaklarınıza parlak kırmızı gece farı sürün. Bu rengi her kıyafetle kullanabilirsiniz ancak kıyafetinize göre altın sarısı ya da gümüş ışıltılı far da tercih edebilirsiniz.

Rimel ile göz makyajını tamamlayın

Kirpiklerinizi  belirginleştirin. Eğer kullanmaktan hoşlanıyorsanız takma kirpik uygulayıp rimelleyin. Rimelinizi bir kat uyguladıktan sonra kurumasını bekleyerek ikinci bir kat uygulayın.

Rujunuzla makyajı öne çıkartın

Dudaklarınızı dolgun gösterecek şekilde dudak kalemiyle belirginleştirin. Dudak kalemi çekerken alt ve  üst dudaklarınızın merkezinden dudak çizgisini dışarıya taşırıp, yanlara doğru dudağın doğal çizgisine dönün. Pembe ve tonlarından bir dudak rujunu uygulayıp parlatıcı sürün. Dudaklarınızın kontörü üzerinden ikinci kez geçin.

Allık uygulayın
Allığınızı sürerek makyajınızı  tamamlayın.

Harika görünüyorsunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı