Hametan Krem Kullanıcı Yorumları

Hametan Krem Kullanıcı Yorumları

Farklı amaçlar için ve farklı sorunlara yönelik olarak kullanılan yenileyici özelliği bulunan kremlerden bir tanesi olan Hametan kremin, internette kullanıcılar tarafından yapılmış olan çeşitli yorumları yer almaktadır. Hametan krem kullanıcı yorumları, bu kremi ilk kez kullanacak olan kişiler tarafından sıklıkla okunmakta ve bu yorumlardan edinilen fikir ile satın alma davranışı gösterilmektedir. Genel olarak pek çok sitede ve özellikle kadın içeriklerinin yer aldığı sitelere bakıldığında; Hametan kremin hakkında oldukça olumlu yorumların yapıldığı görülmekte ve kısa süre içerisinde çeşitli cilt sorunlarının çözümünde etkili olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

İnternette yer alan çeşitli forumlara bakıldığı zaman Hametan ürünleri hakkında hep olumlu yorumlar yapıldığı görülmekte, kullanıcıların tanımına yakınının bu kremden memnun kaldığı bilgisi elde edilmektedir. Ayrıca bu ürünlerin yaygın bir şekilde ciltte yenilenme sağlanması için ve çeşitli nedenlerle oluşmuş olan yaraların giderilmesi için kullanıldığı görülmektedir.

Hametan krem çoğunlukla bebeklerin pişik problemlerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Dolayısı ile oldukça hassas ve narin olan bebek ciltlerinin bu krem ile sağlığına kavuşması, kreminin kullanım alanlarının yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Özellikle internette yer alan anne ve bebek forumlarına bakıldığında Hametan ürünlerinin sıklıkla tavsiye edildiği görülmektedir.

Hametan Kremin İçeriği?

İçeriğinde Hamamelis Virginiana olarak adlandırılan bir bitki ekstresi yüzde 25 oranında bulunmaktadır ve bu bitkinin Türkçe olarak karşılığı; cadı fındığı yağı olmaktadır. Cildin yenilenmesini sağlayan bu bitki, Hametan kremin büyük bir çoğunluğunu oluşturmaktadır ve krem içerisinde ayrıca lanolin ve parafin de yer almaktadır.

Hametan Krem Çeşitleri Nelerdir?

İki farklı türde üretilmektedir. Bu ürünün biri krem, bir diğeri ise Pomad olmaktadır. Hametan krem; yara, sivilce, çatlak, morluk, kırışıklık, kuruluk, kaşıntı, pişik ve benzeri gibi çeşitli cilt sorunları bulunan herkes tarafından kullanılabilmektedir fakat Hametan Pomad, daha yoğun ve yağlı bir özellikte olduğundan dolayı yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için önerilmemektedir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler Krem kullanması önerilirken, özellikle kuru cilde sahip olan kişilere Hametan Pomad kullanması önerilmektedir.

Hametan Krem Etkileri?

hametan krem yorumlari
hametan krem yorumlari

Kullanıcı yorumları dikkate alındığı zaman ürünün çeşitli cilt sorunlarına olumlu etki ettiği görülmektedir. Genel olarak Hametan ürünlerinin etki ettiği cilt sorunları şunlardır:

 • Meme ucu çatlakları
 • Sivilce izleri
 • Aktif sivilceler
 • Morluklar
 • Yanıklar
 • Sivrisinek ısırıkları
 • Yara izleri
 • Dikiş izleri
 • Kilo alıp verilmesine bağlı olarak gelişen çatlaklar
 • Pişik
 • Uçuk
 • Güneş lekesi

Hametan Kremi ve Hametan Pomadı, bu cilt sorunlarının giderilmesi amacıyla kullanılabildiği gibi aynı zamanda cildin nemlendirilmesini sağlamak, cilt bakımını gerçekleştirmek, cildi pürüzsüzleştirmek ve cildin yenilenmesini sağlamak amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Hametan Krem Hamileler Tarafından Kullanılabilir Mi?

Reçetesiz olarak satışı gerçekleştirilen bir kremdir ve bu nedenle kullanımı oldukça yaygındır. Çünkü bu kremleri kullanarak, kremin olumlu etkilerini kısa süre içerisinde gözlemleyen kişiler, yakın çevrelerine bu kremi tavsiye etmektedir. Ayrıca internette yer alan Hametan kremin kullanıcı yorumları nedeni ile de bu kremlerin satışında bir artış söz konusudur.

Emziren annelere doktorlar tarafından meme ucu çatlaklarının tedavi edilmesi amacı ile verilen bir kremdir. Bu kremin hamileler ve emziren anneler üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olduğu gözlemlenmemiştir. Bu sebeple, Hametan ürünleri hamilelik dönemlerinde kullanılabilinmektedir fakat kişilerin bu kremi, doktorlarına danışarak kullanmaya başlamasında yarar vardır.

Bir önceki yazımız olan Fucicort Krem Nedir Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı