Hametan Krem Ve Hametan Pomad Nedir?

Hametan

Bayanların devamlı yanında bulundurduğu ve sıklıkla kullandığı kremlerden biri olan Hametan krem, iki farklı çeşide sahiptir.

Hametan krem olarak satıldığı gibi Hametan pomad olarak da raflarda bulunmaktadır ama içerik olarak baktığımız da çok bir farkın olmadığınız Hametan pomad çeşidinin diğerine göre biraz daha yağ oranının fazla olduğu görülmektedir.

Etki süreci ve fayda olarak baktığımız da ikisinde de aynı etkiyi görmeniz mümkündür.

31 Ocak Çekilişini Kazanan Kübra Hanımı tebrik ederiz.
Bu Konuya yorum yapan 1 kişiye Hametan Krem Hediye Ediyoruz son katılım 31 haziran 2020.

Bir çok sorunu ortadan kaldırma da güçlü bir etken olan Hametan krem ağırlık olarak cilt sorunları, sivilce,yara,yanık ve cilt lekeleri gibi farklı alanlarda kullanılmaya meyilli bir kremdir. Bu hususta çok aşırı bir sürüm yapmamaya özen gösteriniz.

Hametan pomad’ın en güzel yanlarından birisi de içerisinde bulunan etken maddeler vesilesi ile ciltte oluşan sıkıntıları kısa süre de iyileştirdiği gibi, bebeklerinizi cildinden de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan maddeler bebeğinizin cildine zarar verip, tahriş etmez. Aynı şekilde emziren anneler de hametan kremi kullanabilir hatta sadece anne ve bebekler değil, ileri yaşta ki yetişkinlerde de kullanmaya müsait bir krem çeşididir.

Hametan Kremi
Hametan Kremi

Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

30 gramlık tüplerde bulunan bir krem çeşidi olan Hametan 100 gramında 0,64 mg Hamamelis ketonları olarak standardize edilmiş ve 5,35 g Hamamelis virginiana özütü içermektedir. Cilt sorunları, yanık,pişik ve benzeri alanlar da oldukça çok kullanılan ve etkisi yüksek oranda olumlu olan bir krem olan Hametan eczaneler de reçete ile satılmakta olup, bu tür sorun ve sıkıntılar da eczanecilerin de sıklıkla tavsiye ettiği bir krem çeşididir. İçeriğinde bulunan etken maddelerin sayesinde kanamayı durdurucu, iltihap giderme gibi etkileri de göstermektedir.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadinguncesi.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Eskiden beri ağırlık olarak cilt sorunları ve bazı ufak yaralar için kullanılsa da özellikle son dönemler de bayanlar bu kremi nemlendirici özelliğini de aktif olarak kullanmaya başladılar. Özellikle doktor tavsiyesi üzerine kullanılması ön görülen Hametan pomad, her ne kadar bir çok şeye iyi gelse de bazı ciltler de sorunların artmasına da sebep olmaktadır. Örneğin sivilce geçirmesi için kullanan birçok insan da sivilcelerin arttığı gözlemlenmiştir. Çünkü hametan pomat daha yağlıdır. Alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biriside eğer cildiniz yağlı ise pomad olanı tercih edilmemeli. Özellikle sivilce için kullanacak kişilere ufak bir uyarı yapmak gerekir ise ilk başlarda kullandığınız da sivilcelerin artışı sizleri korkutmasın çünkü Hametan derilerin alt tabakasında bulunan sivilceleri yüzeye çıkartarak yok olmasını sağlamaktadır. Buna dayalı olarak ilk başlarda biraz sivilce artışı olacak ve sonrasında yavaş yavaş yok olmasını sağlayacaktır. Gelin birlikte madde madde Hametan krem nelere iyi gelir hep beraber göz atalım ;

 • Pişiğe karşı oldukça etkilidir ve hızlı geçirme özelliğine sahiptir,
 • Bazı cilt lekelerini seri bir şekilde yok ettiği görülmüştür,
 • Cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlamakta etkili bir kremdir,
 • Özellikle 1.2. derece yanıklarda eskiden beri kullanılmaktadır,
 • Güneş yanıklarında etkili olduğu gözlemlenmiştir,
 • Kuru meme ucuna sürüldüğünde çatlaklıkları geçirme özelliğine sahiptir,
 • Kuru ve yıpranmış ciltte bakım özelliğine sahiptir, cildi yeniler,
 • Zedelenmiş ve sürtünme sebebi tahriş olan bölgeler de etkilidir,
 • Vücudun nemlendirilmesinde ve nem oranını dengelemesinde etkisi yüksektir

Görüldüğü gibi hametan pomad ve hametan kremi faydaları çoktur ve  bir çok alan da gönül rahatlığı ile kullanabilecek özellik de bir krem çeşididir. Sadece bu konuda dikkat etmeniz gereken bir şey ise doktor tavsiyesi üzerine reçete ile eczaneden almanız daha sağlıklı olacaktır.

Hametan Krem Nasıl Kullanılmalı ?

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz üzere doktor reçetesi üzerine aldığınız Hametan pomad kremini, yine doktorunuzun önereceği dozda kullanmanız tavsiye edilir. Eğer doktorunuz belirli bir doz tavsiyesi yapmadı ise gönül rahatlığı ile istediğiniz miktarda sürebilirsiniz.

Öncelikle kremi süreceğimiz bölgeyi güzelce temizlemeli ve her hangi bir kir ve benzeri bir şeyin bulunmadığından emin olmalıyız. Sonrasın da elinize nohut büyüklüğünde kremi sıkıp ilgili bölgeye ovalama taktiği ile yavaş yavaş sürülebilirsiniz. Sürme işlemi bittikten sonra dilerseniz krem sürülen bölgeyi kapatmaya bilirsiniz ama yara ve benzeri alanlara sürüyorsanız gazlı bez ile kapatmanız iltihap olmaması açısından iyi olacaktır.

Anne sütüne geçmediği bilinen hametan pomad emzirme işleminden sonra göğüs bölgesine sürebilirsiniz. Aynı şekilde pişik olan bebekler de de kullanabilme özelliğine sahip bir kremdir ve etkisidir oldukça iyidir. Doktorların pişik için tavsiye ettiği öncelikli kremlerin başında gelmektedir.

Belirttiğimiz gibi fayda bakımından saymakla bitmeyen yararları olan hametan kremi cilt bakımı içinde oldukça etkili bir kremdir. Hatta size bu yazımız da güzel bir cilt bakım tarifi vererek hametan kremi etkili kullanmanıza yardımcı olacağız. Bu karışım için lazım olanlar;

 • 1 çay kaşığı madecassol krem
 • 1 çay kaşığı bepanthen krem
 • 1 çay kaşığı hametan krem

Hazırlanışı: Öncelikle bu 3 kremden birer kaşık alarak bir kase içerisine koyuyorsunuz ve iyice karıştırıyorsunuz. Daha sonra eşit miktarda kullanmaya özen göstererek dudak ve göz çevresine dikkat ederek yüzünüzün geri kalan bölgesine bu karışımı iyice yedirin. İsterseniz boyun bölgesi içinde kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce muhakkak işlemin uygulanacağı bölgeler iyice temizlenmeli ve makyaj var ise tamamen arındırıp öyle sürülmelidir. Bu karışımı hafta da iki defa düzenli bir şekilde yaparsanız olumlu dönüş alabilirsiniz ama özellikle belirtmek isteriz ki aşırı yağlı ciltler de bu uygulama olumsuz etkilere sebep olabilir buna dikkat etmeliyiz. Doz oranını iyi ayarlanmadığı takdirde sivilcelerinde artmasına sebep olduğu görülmüştür.

Hametan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Öncelikle olası unutmalar da dozları dengelemek için kesinlikle çift doz kullanmayın önerilmez. Hemen hemen yan etkisi pek olmayan bu kremin, alerjisi olan bazı insanlar da farklı yan etkilerin olduğu gözlemlenmiştir. Bu etkiler genellikle yüz,dudak,dil ve gırtlar gibi bölgeler de şişmelerin olması gibi. Bu gibi durumlar da acil olarak doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Kullanıcı Yorumları için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Hametan Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Hametan Krem Fiyat Nedir?

  04.07.2019 tarihi itibari ile hametan krem fiyat 7.81 TL olarak gözlemlenmektedir.

 • Hametan Bebekler İçin Uygun mudur?

  Evet, özellikle pişik olmuş bebekler için en çok önerilen kremlerin başında gelmektedir.

 • Hametan krem emziren anneler kullanabilir mi?

 • Hametan Kremin Yüze Sürülmesinde Sorun Olur mu?

  Aksine tavsiye bile edilir. Çünkü, yüzün nemlendirilmesinde ve bakımında oldukça etkili bir kremdir. Sadece aşırı doz kullanımı yapmamaya ve göz,dudak bölgesine kremi bulaştırmamaya dikkat ediniz.

 • Hametan Sivilce Yapar mı?

  İlk başlar da sivilce yaptığı görülmüştür ama bu sizi korkutmasın yukarıda belirttiğimiz gibi kısa süre de sivilceler tamamen yok olmaktadır.

 • Hametan Krem Ve Pomad Arasındaki Fark Nedir?

  Pomad olan diğerine göre yağ oranı daha yüksek olan bir kremdir ve yağlı ciltler de pek önerilmez. Eğer cildiniz yağlı ise krem olanı kullanmanız tavsiye edilir. Hametan pomad mavi ambalaja sahip iken diğeri ise sarı renktedir.

 • Hametan Krem Reçete İle mi Satılıyor?

  Reçeteli ve reçetesiz olarak almanız mümkün bir kremdir. Ama cildinize göre ve kullanım alanınıza göre doktorunuzdan almanız daha çok tavsiye edilmektedir. Olası yan etkilerine karşı kendinizi korumanız için doktor tavsiyesi üzerine almalısınız.

 • Hametan Kortizon İçerir mi?

  Hameten kesinlikle kortizon içermeyen bir kremdir.

 • Hametan Kremi Sgk Karşılıyor mu?

  Evet hametan kremi sgk karşılamaktadır.

Hametan ile ilgili aktaracağımız bilgiler bu kadar sizlerinde aklınız da kalan sorular ve farklı şeyler var ise bizlere yorum kısmından sorabilirsiniz. Hametan kullananlar memnuniyetlerini yorum olarak belirtir ise diğer kullanmak isteyenler içinde ön ayak olacağını düşünüyoruz.

12 Yorum

 1. Pardon bişey sorabilir miyim? Mavi kutulu olan hametan pomad demissiniz yağlı ciltlere iyi gelir mi gelmez mi sivilce tedavisi görüyorum da yardımcı olur musunuz?

 2. Merhaba.Ben bepanthen krem yerine bir ampul evigen kırıyorum.Hem verdiği nemden hem de lekelerde işe yaradığı için severek kullanıyorum.🌸

 3. Ben roucctone tedavisinde kullandim hametan pomadi dudak kenarı çatlakları için çok iyi geldi çatlak hiç yok yalnız herkese önerim kendi kafanıza göre ilaç kullanmayıp mutlaka bir dermatolog ile görüşmelisiniz ( cilt kuruluguma ise en iyi gelen krem aknefloks oldu) cilt tipinden tipine farklilik gosterebilir tabi

 4. Merhaba, Ben yanaklarıma lazer epilasyon yaptırdım işlemde diode lazer işlemiydi ve lazer tabancası kılların bulunduğu bölge daha yoğun olduğu için aynı bölgeye uzun süre tutulduktan sonra önce su toplaması sonra yaraya dönüştürdü yani kısacası yandı bir süre yaranın geçmesini bekledim kabuk tuttuktan sonra kuruyup döküldü fakat orada gözle görülür bir şekilde çukurluk oluştu ve bu beni oldukça rahatsız ediyor bende tavsiye üzerine hametan ürünü kullanmak istiyorum fakat bunun hem krem olanı hemde melhem (pomad) olanı varmış hangisi cilt yanığı sonrasında oluşan tahrişe ( ize ) daha iyi gelir ?

  1. Hametan pomad daha derin yaralar için önerilmektedir , içeriğinde fazla yağ olduğu için yağlı ciltlerde önerilmez sivilce yapabilir.Yüzeysel yaralar için hametan krem daha derin yaralar için hametan pomad.Ama en sağlıklı bilgiyi uzman hekiminizden alırsınız her cilt her kreme uyumlu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün