Hızlı Bir Şekilde Kirpik Uzatma

Muhakkak ki kadınların yüzde ki güzelliğini en belirgin gösteren gözleridir ve gözleri güzel gösteren de kirpiklerdir. Fakat bazen gerek sağlık sorunlarından gerek yaşın ilerlemiş olmasından dolayı bazen kirpiklerde incelmeler ve kısalmalar olur, hatta dökülmelere bile rastlanılır. Biz de siz kadınlara bu konuda yardımcı olabilmek için hem evde doğal kirpik uzatma yöntemlerini hem de diğer uygulanan hızlı kirpik uzatma tekniklerini anlatmaya çalıştık.
Özellikle yazımızın başında belirtmek isteriz ki her kadında olabilecek kirpik dökülmesi ve kısalması farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Bu yüzden uygulanan her türlü maske, kür ve benzeri doğal yöntemler istediğiniz sonucu size vermeyebilir. Bu yüzden öncelikle doktora giderek bu sorunun neyden kaynaklandığını tespit ettirip ona göre bir plan yaparsanız sizler için daha verimli bir yol olacaktır.

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Vazelinle Kirpik Uzatmak
Vazelinle Kirpik Uzatmak
  • Kirpik Uzatmak İçin Vazelin

Bir çok derde deva olan vazelin kirpik uzatma içinde kullanılan doğal yöntemlerin başında gelir. Öncelikle kirpikleriniz de rimel var ise çok iyi bir şekilde yıkayarak kirpiklerinizi rimelden arındırın. Daha sonra ellerinizin temiz olduğundan eminseniz vazelini biraz karıştırın, sert ise sıcak ortam da yumuşamasını sağlayın. Karıştırmamız da ki gaye bazen beklemede olan vazelinlerin içerisinde ki bileşenlerin üst kısımda toplanarak kurumasıdır, bu da çok sağlıklı bir sonuç vermeyebilir.

Daha sonra rimel fırçasını vazelinin içerisine batırın burada fırçanın tamamen girmesine özen gösteriniz. Bunu yaptıktan sonra sadece kirpiklerinizin üst ve alt kısmına uygulayınız. Eğer cildiniz hassas değil ise bu uygulamayı göz kapağınıza da yapabilirsiniz. Vazelin belli bir süre sonra erimeye başlayacağı için yavaş yavaş yüzünüze doğru akacaktır bu yüzden olabildiğince az sürmeye özen gösteriniz. Bu uygulamayı mümkün mertebe her gece düzenli olarak yapmaya çalışınız, bu hem kirpiklerinizin dökülmesini engelleyecek hem de daha gür olmasını sağlayacaktır.

Tatlı Badem Yağı İle Kirpik Uzatmak
Tatlı Badem Yağı İle Kirpik Uzatmak
  • Kirpik Uzatmak İçin Badem Yağı

Tatlı badem yağı özellikle en çok kullanılan kirpik uzatma yöntemlerinden birisi olmakla birlikte etkisinin çok görüldüğü söylenen bir uygulamadır. Kaş ve kirpik bölgesinde ki kan dolaşımını hızlandırması ile bilinen tatlı badem yağı, kirpiklerin canlanmasını sağladığı gibi yeni kıl çıkmasında da etkili olduğu bilinmektedir. Badem yağının en önemli etkisi ise kirpikleri nemlendirmesi ve içeriğinde var olan vitaminler ile kirpikleri yüksek oranda beslemesidir.

Kirpik uzatmak için badem yağının kullanımı ise şu şekildedir; öncelikle bir miktar badem yağını parmağınız ile alıp kirpiklerinize masaj uygulayın. Bir gece boyunca bekletip, ertesi gün ılık su yardımı ile yıkayabilirsiniz. Not düşmek gerekir ise bu uygulamayı sadece kirpiklerinize değil kaşlarınıza da yaparak kaşlarınızın da daha güzel görünmesini sağlayabilir ve dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma Yöntemi
Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma Yöntemi
  • Kirpik Uzatmak İçin Zeytinyağı

Özellikle belirtmek gerekirse kullanacağınız zeytinyağı muhakkak doğal olmalı, kimyasal barındıran zeytinyağları faydadan daha çok zarar verebilmektedir. Zeytinyağı sadece kirpik uzatmak için değik kirpiklerin daha canlı ve parlak görünmesi içinde kullanılmaktadır. Öncelikle zeytinyağını bir pamuk üzerine 3-5 damla akıtıp, bunu kirpiklerinize uygulayınız ve 5-6 dakika gibi bekledikten sonra ılık su yardımı ile kirpiklerinizi iyice yıkayınız. Bu tür bir uygulamayı düzenli bir şekilde yaptıktan sonra 4 hafta gibi sürenin sonunda göreceksiniz ki kirpikleriniz de uzama olacağı gibi daha canlı ve parlak görünecektir.

Hint Yağı İle Kirpik Uzatmak
Hint Yağı İle Kirpik Uzatmak
  • Etkili Bir Maske Hint Yağı Ve Yumurta Akı

Yumurtanın protein bakımından zengin bir besin olduğunu herkes bilir. Ve protein gerek saç gerekse kirpik bölgelerini beslemek için en büyük etkendir. Birde bunu zengin içerikli Hint yağı ile karıştırdığımızı düşünürseniz oldukça verimli bir maske elde etmiş olacaksınız. Öncelikle yapmamız gereken eşit miktarlar da Hint yağı ile yumurta akını güzelce karıştırınız ve bu karışımı kirpiklerinize yavaşça uygulayınız. Bunu düzenli ve istikrarlı bir şekilde yaparsanız, kısa süre de kirpiklerinizin uzadığını ve nasıl bir canlılığa kavuştuğunu göreceksiniz.

  • Kirpik Uzatmak İçin Alınması Gereken Vitaminler

Vitamin ve mineraller vücut için gerekli olan dengeyi sağlamaya yaramaktadır. Bunların eksikliğinde saç dökülmesi, kirpik ve kaş dökülmesi gibi bir çok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden dengeli beslenmek her zaman önem arz etmektedir. Özellikle kirpikleriniz için almanız gereken vitaminler ise B,D ve E vitaminleridir. Bu vitaminler hem kirpiklerin hem de saçların hızlı uzamasında etkin rol oynamaktadır. Şu şekilde de yaparak vitaminleri direk kirpik bölgesine hızlı bir şekilde emdirebilirsiniz.

Öncelikle E vitamini kapsülü , Aloe Vera yağı ve Hint yağını alıp bir kap içerisine karıştırınız. Bu karışım için 1 kaşık aloe vera jeli, 2 kaşık Hint yağı ve 2 adet E vitamini kapsülünü iyice karıştırınız. Bu karışımı kulak çubuğu ve benzeri bir madde ile üç gece devamlı kirpiklerinize sürünüz. Bu uygulama yardımı ile 3. Günün sonunda sizler de etkisini fazlasıyla göreceksiniz.

Kirpik Uzatmak Ve Dökülmesini Engellemek

Yukarıda sizlere detaylı bir şekilde doğal yöntemlerle kirpik uzatma ve kirpiklere bakım yöntemlerini anlattık. Tabi iş sadece maskeler,yağlarla bitmiyor. Burada sizlerinde düzenli olarak yapmanız gereken bazı hususlar muhakkak var ve bunlara da dikkat ederseniz oldukça verimli ve sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

  • Kirpik Uzatıcı Ürünler Çareniz Olabilir

Piyasa da bulunan bazı organik kirpik uzatıcı ürünler bulunmaktadır. Bunların içeriğinde yukarıda saydığımız aloe vera yağı gibi etken maddeler bulunmaktadır. Bunları kullanarak kirpiklerini uzattığını söyleyen bir çok kullanıcı olmuştur.

  • Makyajınızı Silmeden Uyumayın

Birçok kadının yaptığı en önemli hatalardan biriside günlük yapmış olduğu makyajı gece yatarken silmemesidir. Özellikle kirpiklerinize sürdüğünüz rimeller gece yatarken silmezseniz zaman içerisinde kirpiklerinize zarar vermektedir.

  • Kirpik Kıvırma Aletleri Kirpiklerinize Zarar Verebilir

Bu tür aletler kirpiklerinizin sağlıklı gelişmesini engellemekte ve kirpiklerinize zarar vermektedir. Özellikle kirpik dökülmesi veya kısalması yaşayan kadınlar kirpikleri düzene girene kadar bu tarz işlemlerden uzak durmalı hatta her şey yoluna girene kadar rimel bile kullanmasa daha sağlıklı olur.

  • Kirpiklerinize Devamlı Masaj Yapın

Masaj yapmak kan dolaşımı hızlandıran bir olaydır. Göz çevresi ve göz kapaklarınıza yapacağınız hafif masajlar o bölgede kan dolaşımını oldukça hızlandıracak ve bunun sonucunda kirpikleriniz daha canlı bir hal alacaktır.

  • Kirpik Koruyucu Ürünlere Göz atabilirsiniz

Rimel ve benzeri kirpik güzelleştirici makyaj malzemeleri kirpiklere zarar verebilme olasılığı yüksektir. Bu yüzden pro-keratin içeren bazı kirpik koruyucu kozmetik ürünler vardır. Bunlardan satın alarak kirpiklerinizi dış etkenlerden daha iyi koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı