Kalça ve Basen Eritme Küçük Tavsiyeler

Kalça Eritme Programı

Günümüz şartlarının beraberinde getirdiği düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam,  aşırı kalori alımı veya genetik özelliklerden ötürü kilolu insan sayısı sürekli artmaktadır.  Bayanlarda kilo alımı ise kişinin kendini sürekli kötü hissetmesine ve hatta kendini toplumdan soyutlaya bilmesine bile sebep olabilmektedir. Strese bağlı olarak daha fazla yemek yeme ilerleyen zamanlarda bu kiloların yerleşmesine zemin hazırlamaktadır. Bayanların çoğunda en rahatsızlık verici bölge olarak basen ve kalça kısımları dikkat çekmektedir. Kalça ve basen kısımları nedeniyle rahatsızlık veren kiloları eritmek zor olabilir. Ancak genetik faktörler devreye giriyorsa bu durumda müdahale edilememektedir. Aynı zamanda unutmamak gerekir ki zor olanı başarmak insanı daha çok motive eder. Böylelikle kişi kendini güdüleyerek zaman içinde sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yolunu kendi kendine de çözebilir.

Kalça Eritme için Tavsiyeler

Çoğu kadın sıkı ve yuvarlak bir kalça görünümünü tercih eder. Bunun tersinin oluşmasını sağlayan en önemli faktörlerin başında çok oturmak gelir. Bu durumu nötralize etmek için sık ve uzun yürüyüşler yapılmalı çok oturduğumuzu fark ettiğimiz an kalkıp gezinmeliyiz. Diğer bir önemli faktör ise düzensiz beslenme, çok yemek yeme olarak karşımıza çıkar. Bunun için ise yediklerimize dikkat ederek sağlıklı yaşamaya özen göstermeliyiz. Günde 2,5 litre su tüketmeliyiz. Uzun süre aç kalmamalı aynı zamanda çok tok da olmamalıyız.  Bu hem sağlığımızı hem de vücut hatlarımızı korumamıza yardımcı olur. Bir takım egzersizler sayesinde ise hayal ettiğimiz vücuda sahip olmak çok da uzak değildir. Bu egzersizler kalçamızı çalıştırmaya yönelik hareketlerden oluşur. Öncelikle ellerimizi belimize koyarak bacaklarımızı sırası ile 3’ er saniye süreyle kaldırabildiğimiz kadar yana kaldırarak açık bırakmaktır. İkincisi bu hareketi dizimizi öne ve yukarı doğru kaldırarak yapmaktır. Basen ve kalça bölgesini eritebilmek için bunun gibi kalçamızı çalıştıracak hareketleri gün içerisinde zaman zaman sürekli tekrarlamalıyız.

Kendi kendimizin doktoru olmayı başardığımız an pek çok sorunun kolaylıkla çözülebildiğini göreceğiz. Artık büyük kalçalardan şikâyetçi olduğumuzda eğer genetik değilse bunun çözümünün olduğunu biliyoruz. Kendimizi ilk başlarda motive etmekte zorlanabiliriz. Ancak biraz zaman sonra ektiklerimizin filiz vermeye başladığını gördükçe hiçbir gücün sizi tutamayacağını fark edeceksiniz. Aslında işin sırrı şu: Kendinize inanın ve hemen harekete geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı