Kaş Kalınlaştırma İçin Yapabileceğiniz En İyi Yöntemler

Güzel ve kusursuz görünmek neredeyse her kadının isteğidir. Son zamanlar da trend haline gelen kaş kalınlaştırma işlemi birçok yerler de yapılmaktadır. Ancak bu işlemi yaptırırken firmayı iyi bir şekilde araştırmanız da fayda var. Steril bir ortam ve alanında uzman kişiler tarafından yapılıyor olması çok önemlidir. Fiyat konusunda çok fazla firmadan teklif almanız daha mantıklı olacaktır. Uygun diye o firmayı tercih etmeyin. Mutlaka diğer firmaların çalışma şekillerini ve bu işlemi yapacak olan uzmanları araştırın ve ona göre karar verin. Kalın, gür ve göz alıcı kaşlara sahip olmak hemen hemen her kadının istediği bir şeydir.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de kaş kalınlaştırma işlemidir. Kaş kalınlaştırma işlemiyle kaşları daha doğal ve kalın göstermek de mümkün. Kalıcı kaş kalınlaştırma, daha şekilli, daha kalıcı göstermeyi amaçlayan bir uygulamadır. En fazla 2 yıl olarak kullanacağınız kaşlar, ilerleyen dönemler de fikir değiştirdiğiniz zaman tekrar ince hale getirmeniz de mümkün.

Kaş Kalınlaştırma Doğal
Kaş Kalınlaştırma Doğal

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş kontürü, kaş hatlarının üzerine yapılan, özel kaç cihazları ve kalemleri kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Kaş kontörü yapılacağı sıra da göz önünde bulundurulması gereken ilk nokta, estetik, doğal ve güzel bir görüntüye sahip olmaktır. Kaş kontörü, kaş hattı bölümüne, mikro düzeyde çizikler atarak içerisini de özel boya ile doldurur. Pek çok insan bu yönteme başvurmaktadır.

Bazı insanlar sürekli, kaş aldırmak, kaş bakımı yaptırmak istemeyerek daha kolay bir yöntem olan kaş kontörüne başvurur. Kimi insanlar ise kaşların çok ince olduğunu düşünerek de bu yöntemi tercih ederler. Kalıcı makyaj yapan yerlere gidip bu işlemi yaptırmak istediğinizi söylediğiniz zaman size bu konuda gerekli yardımları yapacaktır.  Kaş kontörü, kalıcı makyaj boyaları kullanılarak kaş üzerine uygulanan dövmedir. Kalıcı kaş işlemi ve dövme arasında çok fazla fark bulunur. Uygulama teknikleri her ne kadar birbirine benziyor olsa bile bazı özel noktalar da birbirinden ayrılır. Ancak bazı insanların kılları çok incedir. Hatta hiç çıkmayacak kadar az denilebilir. Bu gibi insanlar genellikle dövme yaptırmayı tercih eder.

Kaş Kalınlaştırma Maskesi
Kaş Kalınlaştırma Maskesi

Kaş Kalınlaştırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Konvansiyonel dövme uygulamasında, boya derinin 5-6 katman kadar dibine iner. Kaş kontürü yapılırken bu uygulama yapılmaz. Uygulanan boyalar en fazla 1-2 katman derine yerleştirilir. Kaş kontörü işleminde deri ince bir tabakada olduğu için cilde herhangi bir zarar da vermez. Her ne kadar kalıcı bir makyaj olarak bilinse de ömür boyu kalıcılık sağlamaz. Hem derinin en altına kadar inmediği için hem de boyalar kimyasal madde içermediği için kalıcılık süresi 1-2 yıl içerisinde değişiklik gösterir. Özellikle son dönemler de çok fazla rağbet gören kaş kalınlaştırma işlemi pek çok kişiyi yakından ilgilendirmektedir. Kaş kalınlaştırma işlemi işin uzmanı tarafından gerçekleştirildiği zaman ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkmaktadır.

Kaş Kalınlaştırma Avantajları Nelerdir?

Özellikle ince telli, seyrek kaş yapısına sahip olan insanlar için kaş kalınlaştırma işlemi oldukça mantıklı olacaktır. Cilde veya cilt altı dokusuna hiçbir zarar vermediği ve kullanılan boyaların da organik olması nedeniyle oldukça şık bir görüntüye neden olur. Kaş kontörü ile kalınlaştırma işlemi yaptığınız zaman yapay bir görüntü ortaya çıkmaz. Oldukça doğal ve natürel bir görüntü oluşur. Doğuştan kalın bir kaş yapısına sahipmiş gibi bir görüntü ortaya çıkar. Kaş kontürü yaptırdıktan sonra kaş farı, kaş kalemi veya ek serumlarla uğraşmak durumunda da kalmazsınız. Tek sefer de yaptırmış olduğunuz kaş kontürü ile 2 yıl boyunca kalın kaşlara sahip olmanız mümkün olacaktır. Yüz şeklinize göre yaptırdığınız kalıcı kaç kontürü uygulaması, yüzünüzde ki en belirgin hatları da ortaya çıkartacaktır.

Kaş Kalınlaştırma Bitkisel
Kaş Kalınlaştırma Bitkisel

Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaşlarınızı kalınlaştırmanın iki yöntemi bulunur. Bu yöntemlerden birincisi microblading kaş uygulamasıdır. Microblading kaş kontürümicroblading kaş kalemi kullanılarak yapılır. Microblading yöntemi uygulandığı zaman kaşlarınıza mikro düzeyde çizikler atılır. Atılan bu çiziklerin içine kaş boyası doldurulur. Doğal ve kıl görünümlü bir etki yaratır. İşin uzmanı tarafından yapıldığı için kusursuz bir görüntü ortaya çıkmış olur. Kıl tekniği olarak bilinen microblading uygulaması ile kaşlara kontür uygulandığını anlamak neredeyse imkansızdır.

Kaş kalınlaştırma da uygulanan bir diğer yöntem ise mikropigmentasyon yöntemidir. Temel olarak microbladingyöntemi ile aynı şekilde yapılır. Kaş hattınıza ufak çizikler çizerek boya yerleştirmek ve daha kalın, gür bir görünüm elde etmektir. Mikropigmentasyon yönteminde, kalem yerine özel olarak tasarlanan mikropigmentasyon cihazı kullanılır. Bu cihaz ile ister kıl tekniği yöntemi gibi kaş kontürü yaptırabilir, ister dolgu tekniği ile kalıcı makyaj uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Kaş kalınlaştırma işlemini yaptırmak da kesin karar verdiyseniz, çoğu uzman size mikropigmentasyon yöntemini tavsiye edecektir.

Kaş Kalınlaştırmak İçin Bitkisel Çözümler

Genellikle kadınlar yüz hatlarına uygun şekilli bir kaş oluşturmak isterler. Ancak kaş kalınlaştırma işlemini her kalıcı makyaj uygulayan yerler yapamaz. Bu işlemi yapan yerler de bozulma ve incelemeler meydana gelebilir. Bu nedenle işlemi yaptıracağınız yeri iyi seçmeniz de fayda var. Kaşlarınızı kalın göstermek için evde uygulayabileceğiniz işlemler de mevcut. Ancak evde kullanacağınız ürünler herkes de aynı etkiyi yaratmayabilir. Bu nedenle bu konuda net bir bilgi alarak uygulamanız da fayda var. Alerjik bir durumunuz da varsa kullanacağınız ürünleri iyi bir şekilde araştırmanız gerekecektir.

  • Sarımsak Yöntemi İle Kalınlaştırma

Sarımsak yağı, hem saçlar da hem de kaşların gürleşmesinde oldukça etkili bir rol oynar. İçin de bulunan bileşenler kıl köklerini güçlendirdiği için kısa süre içerisinde kalın ve düzgün kaşlara sahip olabilirsiniz. Sarımsak yağını aktarlar da rahatlıkla bulmanız mümkün. Birkaç diş sarımsağın suyunu çıkartarak gece uyumadan önce kaşlarınıza uygulamanız mümkün. Kısa süre içerisinde kaşlarınızın köklerinde gürleşme meydana gelecektir. Ancak kokusunu unutmamak gerekir. Bu nedenle sarımsak sürdüğünüz zaman kokusu da ağır olacaktır.

  • Badem Yağı İle Kaş Kalınlaştırma

Badem yağı kaş kalınlaştırma da kullanılan etkili doğal yöntemlerden bir tanesidir. Badem yağı, hiçbir şekilde yanma ve tahrişe neden olmaz. Badem yağını, her gece yatmadan önce bir fırça yardımıyla kaşlarınıza sürmeniz gerekmektedir.

  • Vazelin İle Kaş Kalınlaştırma

Daha çok kirpikleri uzatmak için kullanılan vazelin yöntemi, kaşları kalınlaştırmak için de kullanılır. Vazelin yöntemi yapay yöntemlere başvurmamak için en doğal çözümleri arasındadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakış ve görünüşü değiştiren kaşlar için birçok uygulama mevcut. Ancak kaşlarınızı kalınlaştırmak için uyguladığınız yöntemler de dikkat etmeniz gereken noktalar var. Kaşlarınızı uzatmaya çalışırken sürecin aksamaması adına bunlara dikkat etmeniz de fayda var.

  • Sıcak ağdayı kesinlikle kaşlarınıza uygulamayın.
  • Cımbızı sadece ufak kaşları olan kişiler kullanmalı. Bu işlemi yaptıracaksanız eğer cımbız kullanmamanız da fayda var.
  • A, C, E ve B3 vitaminlerini düzenli olarak kullanmanız gerekir.
  • Bol lif içeren sebzeler tüketerek, her gün belli bir miktar da su içmeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Gül Suyu İle Yüz Temizliği Nasıl Yapılır? Cilde Faydası Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı