Lazer Tedavisi Nedir ? Cilt Bakımında Lazer Tedavisi

Lazer Tedavisi Nedir ? Cilt Bakımında Lazer Tedavisi

Kadın erkek farketmek sizin hepimiz  aynaya baktığımız zaman mutlu olmak isteriz. Bilhassa yüzümüz ayna karşısında inceleme altına aldığımız bölgemizdir. Güneşin zararlı ışınlarının sebep olduğu ya da çevresel nedenlerden ötürü yüzümüzde oluşan lekeler moralimizi alt üst edebilir kimi zaman. Yaşlanmayla oluşan cilt lekelerinin dışında, genç yaşta gelip yüzümüzün orta yerine oturan lekeler bizi daha yaşlı gösterebilir. Aynı zamanda sağlıksız bir görüntüye neden olur. Cilt sağlığı, bedensel ve ruhsal sağlığın işaretidir çünkü. Bir de kendinizi kötü hissettiriyorsa, enerjinizi de düşürerek iyice kötü bir görünüme büründürür. Gün geçtikçe büyüyen kozmetik sektöründe, lekeler için birbirinde farklı içerikte sayısız ürün bulunmakta. Lazer etkili oldukları iddia edilen kremlerin de yetersiz kaldığı noktada imdada lazer yönteminin bizzat kendisi yetişiyor. Leke problemine kalıcı çözüm arayan kadın ve erkekler artık soluğu lazer tedavisi uygulayan sağlık merkezlerinde alıyor. Peki bu yöntem gerçekten etkili mi? Bu işi yaptığını iddia eden her merkeze güven içinde gidilebilir mi?

Lazer tedavisi ne anlama geliyor?

Lazer tedavisi günümüzde çok fazla alanda kullanılmakta ve etkili sonuçlar elde edilmekte. Leke tedavisi artık çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Peki tedavi nasıl uygulanıyor? Öncelikle lekeli bölge tespit ediliyor, o noktaya ışın uygulanıyor ve lekeye neden olan pigmentli hücre yok ediliyor. Bir sonraki aşamada da derinin üst tabakası soyuluyor.Böylelikle lekeli deriden tamamen kurtuluyor hasta.

Peki cilt lekesinin sebebi ne, nasıl oluşur? Cilt lekesi, cilde rengini veren melanin maddesinin ihtiyaçtan fazla birikmesi sonucu ortaya çıkar. Lazer yöntemiyle melanine ışın yollanır ve lazer orada emilir. Bu işlem sonucu ısı oluşur ve ortaya çıkan ısı melanini parçalar. Bu maddenin ufak parçalara bölünmesi sonucu da lekeler yavaş yavaş solar. Zaman geçtikçe de vücut bunları yok eder. Lazer tedavisinde kafalardaki en büyük soru işareti, lekeler yok edilirken sağlam deriye zarar gelip gelmeyeceğidir. Güvenilir bir yer bulduysanız, bu konuda içiniz kesinlikle rahat olabilir. Çünkü lazer sağlam deriye asla zarar vermeyen bir yöntemdir. Lazer yöntemi ile yüzeysel ya da derinde bulunan cilt lekelerinizden ebediyen kurtulacaksınız.

Makalenin başında yüz lekeleri dedik; ancak lazer sadece yüzdeki değil, tüm vücudunuzdaki lekelerin giderilmesi için kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

lazer yüz tedavisi
lazer tedavisi

Lazer tedavisi ne kadar sürer?

Lekeleri gidermede kullanılan en etkili ve sağlıklı yollardan biri olan lazer tedavisi, çok kısa süren ve kolaylıkla uygulanan bir yöntemdir. Kaç seans olacağı hastanın leke tipine göre değişmekle beraber, hastaneye yatma durumu yoktur ve bir kaç saat içinde işlem uygulanır. Böylelikle hasta, rutin yaşamına ve günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir.

Lazer tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Günlük aktivite demişken, yine kafalardaki en yaygın sorulardan olan, “lazer tedavisinin yan etkileri var mıdır?”ı cevaplandıralım. Bu konuda da içiniz rahat olabilir. Elbette cildiniz tedaviye; yanma hissi, kızarıklık ve kaşıntı gibi yüzeyel tepkiler verecektir fakat bunlar kısa süreli yan etkilerdir.

Lazer tedavisinde yaş sınırı kaçtır ?

Peki lazer tedavisi herkese uygulanabilir mi? Lazer tedavisinde yaş sınırı 12’dir. 12 yaşından büyük olan tüm bireylere uygulanabilir. Ancak gebelere, kalp rahatsızlığı olanlara, şeker hastalığı ve epilepsi gibi kronik rahatsızlığı olanlara, ayrıca deri hastalığı bulunanlara bu tedavi uygulanamaz.

Tedavi bittikten sonra, hekimin tavsiye ettiği nemlendirici kremi muhakkak sürmek gerekir. Koruyucu krem sürmeden de güneşe çıkılmamalıdır.Lazer tedavisi düşük maliyetli olması açısından da tercih edilmektedir. Elbette önemli olan, hijyenik koşullar altında, işin ehli kişiler tarafından gerçekleşmesidir. Sağlıklı ve pürüzsüz günler…

Bir önceki yazımız olan Etkisini Göreceğiniz En İyi Sivilce Kremleri Listesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı