Prp Ekimi Uygulaması Nedir Nasıl Yapılır ?

Prp Ekimi Nasıl Yapılır ?

Prp ekimi ;konusunda uzman doktorun hastasından aldığı kanı çeşitli evrelerden geçirerek çok ince uçlu iğneler yardımıyla saç köklerine enjekte etmesiyle yapılan bir saç ekim yöntemidir. Uygulama yapılan bölgede doku onarılmaya başlar kıl kökleri kuvvetlenir. Hem kadınlar için hem de erkekler için oldukça uygulanabilir bir yöntemdir.Prp saç ekim uygulaması basit bir saç ekim uygulaması değildir mutlaka alanında uzman kişiler tercih edilmelidir.Sağlığınızı riske atmayın !

Saç ekimi sonrası PRP ‘nin en etkili olduğu zaman 3. aydır. Çünkü ekim sonrası saç kökleri yerine 3. Ay içinde uyum gösterirler. Bu aşamadan sonra ekilen bölgede saçlar çıkmayacaktır. Belirli oranda yüzde 3-10 oranında saç fire verecektir. Bunun da asıl sebebi ekim yapılan bölgede yeterli miktarda kan akışının olmayışıdır. Prp uygulaması tam da burada devreye girer.

"<yoastmark

Prp Destekli Saç Ekimi Uygulamasının Faydaları

Yeni kalojen ve damar üretimine destekleyici olur. Hastanın kendi kanı kullanıldığı için alerji  yapmaz. Dokulardaki hasar giderilir. Saç derisi onarılarak yenilenir. Saçlar renkli ve daha parlak görünürken ömür boyu kullanmanızı sağlar.

Saç Ekimi Sonrası Prp Yöntemi Yanında Mezoterapi ’de Uygulanabilir Mi?

Hem saç mezoterapisi hem de Prp yöntemi saç köklerini besleyici bir yöntemdir. prp saç ekimi sonrası Mezoterapi saç derisinin alt katmanına vitamin ve mineraller, antioksidanlar sayesinde saç kökleri güçlenmektedir. Bu yöntem daha çok hem var olan saçların korunması hem de ekim yapılan bölgedeki yeni saçların gür ve hacimli görünmesi açısından uygulanması gereken bir yöntemdir.Sonrasında saç bakımınıza mutlaka önem gösterin.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesini Önleme Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı