Süt Diyeti Nasıl Yapılır Açıklamalı Tarifli

Süt Diyeti ile hızlı ve sağlıklı zayıflayın

Fazla kilolarınızdan kurtularak   yağlarınızı yok etmek  için  süt diyeti . Yapılan araştırmalar, sütün  içerisinde  kalsiyum olduğundan  gün içerisinde  alacağınız 400 ml süt ayda 2 ile 3 kilo yağ kaybedildiğini gösteriyor.
Sütü gün içinde almanız gereken zamanlar ise şöyle.Kan şekerinin düştüğü öğleden sonraki ara öğün   ve gece uykudan önce  alınacak bir bardak tarçınlı süt, yüzünüzde gülücükler açtırmaya  aday. Alacağınız süt tabi ki  şekersiz olacak.
İçerdiği vitaminler bakımından zengin olan sütün bildiklerimiz arasında,  Kemik yapısını güçlendirmesinden tansiyon düzenine yardım etmesine kadar  vücuda çok sayıda  faydası var.
Tabi ki hala bilmediğimiz taraflarıda var ve  onlar da yeni yeni yeni  keşfediliyor. Sütün en yeni  mucizevi  faydası ise  gün  içinde tarçın kabuğu ile birlikte alacağımız 400 ml süt ile fazla kilolardan kurtulmak.
Neden tarçın kabuğu
Çünkü etkisini artırıyor.

Göbek yağlarına gün içinde 400 ml süt

Dünyaya gözlerimizi açar açmaz ilk tanıştığımız ve hayata tutunmak için vücudumuzun en temel besin maddesi olan  süt şimdide  estetik açıdan bize yardımcı oluyor.İçerdiği vitaminlar tam da vücudumuz için yeterli olacak doz da.
Sütün yaklaşık % 86’sı  sudan oluşuyor. Süt,
Herkes tarafından bilindiği gibi ,yoğun  stres, karbonhidrat alımının gerektiğinden fazla olması , protein  ile  kalsiyum alımının ise  vücudumuz için yetersiz olması,ve tabi ki menopoz gibi durumlar da bölgesel kaynaklı kilo alımını  beraberinde getirebiliyor.

Kilo Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Kilo verirken denge şart. Bu denge de karbonhidrat , protein  ve yeterli kalsiyumun alınması da var. Bunlara baktığımız  zaman bu üç dengenin sütte mevcut olduğunu görüyoruz. Gün içinde yaptığımız  yanlış besin  seçimleri, karbonhidrat bakımından  yoğun olarak beslenme tarzı  gibi nedenlerlee kan şekerimizi birden düşürüp yükseltebiliyoruz.

kan şekeri ayarı
Gün içerisinde olan  bu  tarz dalgalanmalar vücut insülinlerimizi de etkilediği için kısa bir zaman sonra karın ve basen’de yağlanma ile birlikte kilo artışı geliyor. sonra kilo artışına, karın ve kollarda yağlanmaya yol açıyor. Şimdilerde sebze yiyerek zayıflama algısı  pek rağbet görmüyor..
Çünkü  proteinin çok az alındığı  beslenme tarzı ,kilo vermeyi zorlaştırmasının yanında beraberinde  kas – vitamin-mineral kayıpları gibi sorunlara yapıyor. Bu sebeple proteini mutlaka gün içinde almamız lazım. Kalsiyumun ise vücuttaki yağı attırıcı ,Özellikle bağırsaklar yoluyla yağların emilmeden atıldığı  biliniyor.

Süt Diyeti 30 günde  etkisini gösterir ,  ama nasıl?

Metabolizmadan kaynaklanan bir sıkıntı  yoksa ,30 gün boyunca düzenli olarak gün içinde tarçın ile alacağınız 400 ml süt ile  ay sonunda 2-3 kg yağ attığınızı göreceksiniz.Sütün bebeklerin büyümesindeki mucizevi etkisinin yanına ,şimdi de süt diyeti ile bizim yüzümüzü güldürecek ,bizleri aynalarla barıştıracak etkisinin  keşfedilmesi ne güzel.Süt ile sağlıklı kilo vererek daha fit ol.

Tarçın ile birlikte  tüketin

Yukarıda belirttiğimiz gibi tarçın  etkiyi artırıyor. Açlık ile  tokluk şekerlerini dengede tutuyor. Sütte laktoz intoleransı olduğundan bazı bünyelerde gaz yapar,bu tür sıkıntısı olanlar laktoz’suz süt tüketebilir,Ilık olarak alınan sütünde gaz yapmadığı bilinmektedir.Gece yatmadan evvel alacağımız tarçınlı süt sabah aç karnına uyanmamızı da önlüyor.
Sağlıklı bir zayıflama için gıdaları ilaç gibi ölçülü almamız, spor olarak , en azından yürüyüş yapmamız ve süt içmemiz şart.
Süt ile sağlıklı kilolar  vererek daha  fit olmanız dileğiyle

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Kanama Sebepleri Nelerdir? Nasıl Geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı